Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/01/2016

Opaska Mi Band 1S – ładna i konkretna

Opaska Mi Band 1S zmierzy puls i przebyty dystans, a nawet zadba o zdrowy sen. To rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie profesjonalny trening i chce stale monitorować swoją aktywność fizyczną.

Opaskę wystarczy założyć na rękę. Po chwili zaczyna zbierać wszystkie informacje na temat naszej aktywności fizycznej. Mi Band 1S ma wbudowany pulsometr i krokomierz, które umożliwiają na przykład wyliczenie przebytego dystansu i spalonych kalorii. Dodatkowo jest wyposażona w funkcję monitorowania snu oraz w inteligentny budzik. Pomiar tętna jest niezwykle ważny w treningu cardio, ale także podczas każdego innego treningu. Zapewnia też optymalizowanie wysiłku w czasie biegania.

Przy pomocy Mi Band 1S można się też dowiedzieć, czy nasz sen jest zdrowy i czy faza REM – to podczas niej śnimy – trwa wystarczająco długo, byśmy czuli się wyspani i wypoczęci. Opaska przekazuje dane do telefonu, tabletu lub innego urządzenia korzystającego z technologii Bluetooth. Urządzenie doskonale współpracuje z dedykowaną aplikacją MiFIT, która pozwala na pełny monitoring aktywności fizycznej w ciągu dnia. Urządzenie przy pomocy wibracji może informować nas, że ktoś dzwoni lub dostaliśmy wiadomość.

Mi Band 1S jest odporna na wodę, pył i wstrząsy. Ma certyfikat wytrzymałości IP67. Pełne naładowanie wystarcza na ok. 30 dni działania opaski. Cena urządzenia to 139 złotych.

Mi Band 1S opaska

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku