Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/02/2016

Wi-Fi, które prawie nie zużywa prądu? Rewolucja o krok!

Smartfony, komputery, tablety i większość gadżetów z jakich korzystamy do łączności wykorzystuje Wi-Fi. To standard w bezprzewodowej komunikacji i dostępie do internetu. Ale ma pewną wadę – znaczny pobór energii.

Jedną z największych bolączek producentów sprzętu elektronicznego jest dziś długo działająca bateria. Albo raczej jej brak. Nasze smartfony, komputery, tablety i inne elektroniczne „zabawki” potrzebują prądu. Kto jeszcze pamięta czasy, gdy telefon komórkowy wytrzymywał tydzień pracy (pracy, a nie stanu czuwania!) na jednym ładowaniu?

Za zwiększony pobór energii w naszych urządzeniach w dużej mierze odpowiada ciągła potrzeba bycia online. Wi-Fi, które nam to zapewnia, jest dość „energożernym” standardem. Ale to może się zmienić!

Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie stworzyli specjalny moduł Wi-Fi, który pozwala na 10 tysięcy mniejszy pobór prądu! Swój wynalazek nazwali „pasywnym Wi-Fi”. Jak to działa? Moduł pełni rodzaj radiowego lustra, które odbija sygnał wysyłany przez router. Pozwala to na transmisję z transmisję z prędkością 11Mbps, nawet do 30 metrów.

Pasywne Wi-Fi

Pasywne Wi-Fi działa na razie tylko w laboratorium. Jeżeli jednak naukowcom uda się je zaimplementować do działających obecnie urządzeń, to może być milowy krok.

Więcej o pasywnym Wi-Fi przeczytacie tu.

(A.B.)
Polub nas na > Facebooku <


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku