Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/02/2016

Żywe trupy na przystankach? To się dzieje naprawdę

Żywe trupy mogą być wszędzie. A to za sprawą kreatywności speców od reklamy i technologii digital signage. Piąta seria niezwykle popularnego serialu o żywych trupach – The Walking Dead – była promowana na przystankach miast w dość niecodzienny i makabryczny sposób.

Niczego się niespodziewający, czekający na przystanku ludzie, zostali „zaatakowani” przez zombie. Na szczęście zombi były tylko projekcją, ale reakcje „zaatakowanych” jak najbardziej prawdziwe. I wszyscy wyglądali na przerażonych.

Jak to było możliwe? Za sprawą technologii i – przede wszystkim – pomysłowości speców od marketingu. Na wybranych przystankach zamontowano specjalne ekrany, które sprawiały wrażenie przezroczystych. Ot, zwyczajny przystanek, w zwyczajnym dużym mieście. Tyle, że w odpowiednim momencie na tym „przezroczystym” ekranie zaczęły się pojawiać upiorne zombie. Szczegóły na poniższym filmie.

– Systemy digital signage wykorzystywane są coraz częściej i coraz śmielej. To już nie tylko dobrze znane z lotnisk, dworców czy biurowców mniejsze lub większe ekrany serwujące reklamy i informacje. Coraz częściej możemy je spotkać w galeriach handlowych i pojedynczych sklepach, gdzie pełnią  funkcje tzw. wirtualnych asystentów sprzedaży. Kolejną branżą, która ochoczo sięga po digital signage jest branża reklamowa. Doskonały przykład to właśnie reklama serialu The Walking Dead. Tu świetnie udał się mariaż kreatywnego i świeżego podejścia z możliwościami technologicznymi. A te ostatnie są coraz większe. – komentuje Marek Straszak z VisioSys.pl.

Otóż to, technologia musi iść w parze z pomysłowością ludzi. Wtedy mamy efekty choćby takie, jak na powyższym filmie. Zobaczcie go koniecznie z włączonym dźwiękiem.

(AB)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku