Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/04/2016

Acer Aspire S 13 – moc, wygląd i super bateria

Podczas konferencji prasowej next@acer, firma Acer zaprezentowała najnowszy model z serii ultra-cienkich notebooków, Acer Aspire S 13. Smukły notebook o dużej mocy obliczeniowej przeznaczony jest dla użytkowników ceniących wzornictwo.

Obsługiwany przez system Windows 10 z opcjonalnym, 10-punktowym ekranem dotykowym, Aspire S 13 napędzany jest procesorami Intel Core szóstej generacji i posiada pamięć systemową LPDDR3 o pojemności do 8 GB. Trzyogniwowa bateria Li-ion 54 Wh (ok. 14600 mAh) pozwala nawet na 13 godzin pracy.

Dotykowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości Full HD cechuje szeroki kąt widzenia oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Acer BluelightShield pozwala na redukcję ilości niebieskiego światła emitowanego przez moduł LED podświetlenia. Przy niskim natężeniu światła, dwustopniowe podświetlenie klawiatury dopasowuje się do warunków: pierwszy poziom włącza delikatne podświetlenie klawiatury, drugi poziom daje pełne podświetlenie.

Acer Aspire S 13

Acer TrueHarmony oraz Dolby Audio zapewniają wysoką jakość emitowanego dźwięku. Nowy interfejs użytkownika pozwala na dostosowanie emitowanego dźwięku do indywidualnych preferencji, dzięki profilom oraz inteligentnym funkcjom audio. Certyfikat Skype dla Biznesu gwarantuje wysoką jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji.

Aspire S 13 to ultra-cienki i lekki laptop o wymiarach 327 x 228 x 14,58 mm i wadze 1,42 kg. Obudowy dostępne są w kolorach: Obsidian Black i Pearl White. Touchpad i obudowa posiadają eleganckie, fazowane krawędzi, a wzór wykonany w technologii nanodruku i wysokiej klasy wykończenie zdobią górną pokrywę. Lśniący zawias i matowa obudowa dają kontrastujący efekt wizualny.

Acer Aspire S 13 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 2999 złotych.

Acer Aspire S 13

(RED)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku