Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/04/2016

Acer Aspire S 13 – moc, wygląd i super bateria

Podczas konferencji prasowej next@acer, firma Acer zaprezentowała najnowszy model z serii ultra-cienkich notebooków, Acer Aspire S 13. Smukły notebook o dużej mocy obliczeniowej przeznaczony jest dla użytkowników ceniących wzornictwo.

Obsługiwany przez system Windows 10 z opcjonalnym, 10-punktowym ekranem dotykowym, Aspire S 13 napędzany jest procesorami Intel Core szóstej generacji i posiada pamięć systemową LPDDR3 o pojemności do 8 GB. Trzyogniwowa bateria Li-ion 54 Wh (ok. 14600 mAh) pozwala nawet na 13 godzin pracy.

Dotykowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości Full HD cechuje szeroki kąt widzenia oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Acer BluelightShield pozwala na redukcję ilości niebieskiego światła emitowanego przez moduł LED podświetlenia. Przy niskim natężeniu światła, dwustopniowe podświetlenie klawiatury dopasowuje się do warunków: pierwszy poziom włącza delikatne podświetlenie klawiatury, drugi poziom daje pełne podświetlenie.

Acer Aspire S 13

Acer TrueHarmony oraz Dolby Audio zapewniają wysoką jakość emitowanego dźwięku. Nowy interfejs użytkownika pozwala na dostosowanie emitowanego dźwięku do indywidualnych preferencji, dzięki profilom oraz inteligentnym funkcjom audio. Certyfikat Skype dla Biznesu gwarantuje wysoką jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji.

Aspire S 13 to ultra-cienki i lekki laptop o wymiarach 327 x 228 x 14,58 mm i wadze 1,42 kg. Obudowy dostępne są w kolorach: Obsidian Black i Pearl White. Touchpad i obudowa posiadają eleganckie, fazowane krawędzi, a wzór wykonany w technologii nanodruku i wysokiej klasy wykończenie zdobią górną pokrywę. Lśniący zawias i matowa obudowa dają kontrastujący efekt wizualny.

Acer Aspire S 13 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 2999 złotych.

Acer Aspire S 13

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku