Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/04/2016

Atak na polskie banki – zachowajmy czujność

Firma IBM X-force poinformowała o tym, że polskie banki zostały zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie – GozNym. To najszerzej zakrojony tego typu atak w Polsce – zaatakowano 17 banków komercyjnych oraz 230 banków spółdzielczych.

Korzystając z bankowości internetowej musimy być stale świadomi zagrożeń. Decydując się na operacje na naszym koncie bankowym on-line powinniśmy:

1) Korzystać z zaufanego komputera, z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym, anty-malware – np. Kaspersky, ESET, które zapewniają kompleksową ochronę.
2) Regularnie sprawdzać certyfikat SSL banku po otwarciu przeglądarki.
3) Nie otwierać korespondencji z banku, ponieważ banki nie wysyłają drogą elektroniczną żadnych informacji i próśb o transakcje on-line.
4) Sprawdzać poprawność numeru rachunku odbiorcy zanim go zatwierdzimy kodem jednorazowym, kodem SMS czy kodem z Tokena.

Większość wirusów korzysta z luk w naszym zachowaniu, bagatelizowania zabezpieczeń, nadmiernego zaufania, a czasami zwykłej ignorancji. Osoby, które mają podstawową wiedzę dotyczącą zabezpieczeń oraz weryfikacji tożsamości, zazwyczaj nie mają problemów z takimi wirusami.

Wojciech Chmielewski, inżynier, ekspert infrastruktury IT w Engave

Atak na polskie banki - zachowajmy czujność


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku