Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/04/2016

Atak na polskie banki – zachowajmy czujność

Firma IBM X-force poinformowała o tym, że polskie banki zostały zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie – GozNym. To najszerzej zakrojony tego typu atak w Polsce – zaatakowano 17 banków komercyjnych oraz 230 banków spółdzielczych.

Korzystając z bankowości internetowej musimy być stale świadomi zagrożeń. Decydując się na operacje na naszym koncie bankowym on-line powinniśmy:

1) Korzystać z zaufanego komputera, z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym, anty-malware – np. Kaspersky, ESET, które zapewniają kompleksową ochronę.
2) Regularnie sprawdzać certyfikat SSL banku po otwarciu przeglądarki.
3) Nie otwierać korespondencji z banku, ponieważ banki nie wysyłają drogą elektroniczną żadnych informacji i próśb o transakcje on-line.
4) Sprawdzać poprawność numeru rachunku odbiorcy zanim go zatwierdzimy kodem jednorazowym, kodem SMS czy kodem z Tokena.

Większość wirusów korzysta z luk w naszym zachowaniu, bagatelizowania zabezpieczeń, nadmiernego zaufania, a czasami zwykłej ignorancji. Osoby, które mają podstawową wiedzę dotyczącą zabezpieczeń oraz weryfikacji tożsamości, zazwyczaj nie mają problemów z takimi wirusami.

Wojciech Chmielewski, inżynier, ekspert infrastruktury IT w Engave

Atak na polskie banki - zachowajmy czujność


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku