Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/04/2016

TAG Heuer Monza – piękny, męski, ponadczasowy

Firma TAG Heuer pokazała reedycję kultowego już zegarka, wyprodukowanego dla uczczenia sukcesu mistrza rajdowego Niki Laudy, modelu TAG Heuer Monza.

Historia modelu Monza sięga lat 70, gdy w latach 1971 – 1979 marka Heuer była oficjalnym chronometrażystą teamu Scuderia Ferrari. To właśnie w tym okresie (a dokładnie w 1976 roku) Niki Lauda po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza świata dla włoskiej stajni. Właśnie na tę okoliczność Jack Heuer zaprojektował chronograf, na którego tarczy pojawił się napis MONZA. 4 dekady później pojawiła się jego reedycja.

TAG Heuer Monza

Reedycja TAG Heuer Monza

W nowym modelu Monza stalową kopertę zastąpiła lżejsza konstrukcja z tytanu powleczonego czarnym węglikiem tytanu. Reedycja o klasie wodoszczelności 100 m jest także większa o 3mm w stosunku do wersji sprzed 40 lat (42mm kontra 39mm). Zmodyfikowano ponadto układ tarczek – teraz mała sekunda i licznik 30-minutowy są umieszczone bardziej symetryczne niż kiedyś. Dla kontrastu ciemną kopertę połączono z wykonanymi z polerowanej stali przyciskami stopera, a na koronce znalazło się logo HEUER.

Na pełny dekiel zegarka – pod którym pracuje automatyczny kaliber 17 (ETA 2894-2) – trafił wygrawerowany napis MONZA i vintage logo HEUER. Kopertę wieńczy czarny perforowany pasek z cielęcej skóry. Otwory perforacji paska kojarzą się z konstrukcją trójramiennej kierownicy.

TAG Heuer Monza2

TAG Heuer Monza w latach 70-tych

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku