Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2016

Jakie piosenki wybrałby Twój pies?

Wiedząc, że muzyki słucha się najlepiej w towarzystwie najbliższych i najdroższych kompanów, firma Sony sprawdziła, jakie utwory wybrałby najlepszy przyjaciel człowieka: spokojne koncerty z repertuaru klasycznego czy żywe, szybkie utwory z pierwszych miejsc list przebojów. Współpracując z dr Anną Wilkinson, specjalistką ds. percepcji u zwierząt oraz doktorantką Natalią Albuquerque, firma Sony przygotowała studium „Preferencje muzyczne psów domowych”.

Studium pokazało zdecydowanie większe zainteresowanie utworami ze szczytów list przebojów, niż dobrze znanymi koncertami klasycznymi: 62% psów spontanicznie wybierało muzykę nowoczesną, a tylko 38% klasyczną. Mając do wyboru 10 utworów należących do dwóch gatunków, psy znacznie chętniej wybierały popularne hity niż muzykę klasyczną: więcej czasu spędzały przy głośniku grającym skoczne przeboje niż odtwarzającym muzykę klasyczną, co wskazuje większą na przyjemność ze słuchania szybkich, rytmicznych nagrań.

W eksperymencie użyto dwóch zestawów muzycznych Sony GTK-XB7. Odtwarzały one muzykę klasyczną i pop psom, których reakcje dokumentowano i porównywano. Dla uniknięcia zafałszowania wyników, muzyka grała z obu głośników po jednym utworze z każdego. Utwory były odtwarzane w parach, a rozmieszczenie głośników i kolejność kombinacji utworów dobierano w sposób losowy. W badaniu wykorzystano pięć słynnych utworów Mozarta, Pachelbela i innych kompozytorów oraz pięć utworów gwiazd muzyki rozrywkowej: Elvisa Presleya, Martina Garrixa, Justina Biebera i Beyoncé.

Badanie wykazało ciekawą różnicę w preferencjach dotyczących muzyki klasycznej i popkomentuje wyniki dr Anna Wilkinson.Słysząc różne rodzaje muzyki, psy częściej wybierały zestaw odtwarzający muzykę pop, rzadziej zaś muzykę klasyczną.

Jaką muzykę wolą psy

(RED)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku