Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/06/2016

Bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

ING Bank Śląski udostępnił część bankomatów z komunikatami głosowymi oraz znakami w języku Braille’a. To duże udogodnienie dla osób niewidomych i niedowidzących.

ING Bank Śląski zainstalował w części bankomatów słuchawki, dzięki którym z pomocą instrukcji głosowej klienci niewidomi i niedowidzący mogą wypłacić pieniądze. W zależności od potrzeb mogą wybrać jeden z poziomów głośności. Dodatkowo bankomaty wyposażono w napisy w alfabecie Braille’a, np. „karta” w miejscu czytnika kart, „potwierdzenie” w miejscu wydawanych potwierdzeń. Oprócz transakcji wypłaty, klienci mogą również skorzystać z funkcji zmiany PINu oraz aktywacji karty.

Bankomaty dostosowane do obsługi przez osoby niewidome i niedowidzące nie różnią się od pozostałych bankomatów w sieci ING Banku Śląskiego. Zgodnie z rekomendacją Związku Banków Polskich ekrany wyświetlane podczas transakcji z użyciem słuchawek pozostają bez zmian.

Pierwszy dostosowany do obsługi osób niewidomych i niedowidzących bankomat został uruchomiony 17 grudnia 2015 w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. Na koniec maja br. liczba bankomatów w sieci dostosowanych do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku wynosiła 150. Nowa funkcjonalność dotyczy urządzeń oznaczonych logo ING oraz Planet Cash.

Bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku