14/04/2009

15 nagród Red Dot dla projektantów BenQ

BenQ Lifestyle Design Center oraz Qisda Creative Design Center, dwa zespoły konstrukcyjno-projektowe należące do BenQ, otrzymały aż 15 nagród przyznanych przez prestiżowa kapitułę konkursu Red Dot na najlepsze produkty 2009 roku. Podkreślić należy fakt, że BenQ był głównym zwycięzcą w ilości przyznanych nagród wśród wszystkich przedsiębiorstw tajwańskich. W ubiegłym roku, BenQ otrzymał 11 nagród Red Dot 2008.

Wśród nagrodzonych produktów BenQ znalazły się – notebooki Joybook R 47 (łączy nowoczesną technologię z tradycyjnym wyglądem) i Joybook P 53 (oferuje użytkownikowi Internetu wysoką funkcjonalność i wygodę), komputer typu All-in-one PC (uniwersalny komputer dla całej rodziny), oraz dobrze znane na polskim rynku BenQ C 850 aparat cyfrowy (cyfrówka łącząca profesjonalizm i wytrzymałość) i monitor BenQ E2400HD (współczesne wyrażenie stylu i indywidualnego smaku ).

benq

10 nagród przypadło zespołowi z Qisda Corporation (firmy produkcyjnej należącej w 100% do BenQ Group). Produkty te korzystają z technologii opartej o światło diodowe LED. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się :
•    QPD-501  – cyfrowe urządzenie do pomiaru pomiary ciśnienia krwi oraz poziomu cukru  z systemem przesyłania danych za pośrednictwem GPRS do ośrodka zdrowia,
•    QPS-101 –  cyfrowy skaner zdjęć z pamięcią, który nie wymaga podłączenia komputera,
•    QPD-111 MID –  Mobile Internet Device, urządzenie do przeglądania Internetu w podróży,
•    QCM-110 pierwszy na rynku telefon komórkowy z dołączoną słuchawką Bluetooth,
•    QDF-101 – cyfrowa ramka do zdjęć cyfrowych.

Kolejnych pięć nagrodzonych produktów zaprojektowanych w grupie Quisda to pierwsze produkty w technologii LED jakie otrzymały prestiżowe wyróżnienie Red Dot w kategorii oświetlenia.

Nagrody pokazują, że Centrum projektowe Nordrhein Westfalen – międzynarodowa kapituła w dziedzinie idea produktu i projektu, która jest organizatorem konkursu Red Dot – docenia po raz kolejny inwencję twórczą i projektową ośrodków BenQ’s Lifestyle Design Center oraz Qisda’s Creative Design Center. Od 2002 roku grupa zgromadziła łącznie ponad 200 międzynarodowych nagród, co jest bez wątpienia doskonałym potwierdzeniem wysokich kompetencji oraz  sprawności w projektowaniu urządzeń powszechnego użytku przez projektantów BenQ.

benq_c850

„Nagrody Red Dot są potwierdzeniem, że nasza filozofia projektowa są jasno i czytelnie odbierane przez międzynarodową społeczności projektantów,” – powiedział Manfred Wang, Chief Design Officer, odpowiedzialny za koordynacje prac obu zespołów konstruktorów.

Przeczytaj także:   IronKey S200 zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo danych

Według opinii Wanga, grupa przyjęła filozofię projektową, która dąży do wyjścia poza zachodnie i wschodnie związki kulturowe i czerpie natchnienie niezależnie, tak aby zapewnić w konstrukcjach racjonalność i wrażliwość, oraz najlepsze walory użytkowe.  „Projektanci przykładają dużą uwagę do oczekiwań odbiorców w zakresie ich stylu życia i tworzenia produktów, które spełnią ich oczekiwania oraz są estetyczne. Dostarczanie tylko takich rozwiązań w których kładzie się nacisk na aspekty technologii oraz coraz bardziej wydajnych specyfikacji produktów, w dzisiejszych czasach stanowczo nie wystarcza, aby zadowolić gusta klientów” – dodał.

www.BenQ.com

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...