30/04/2009

Becker prezentuje nowe mapy w swoich urządzeniach

Firma Harman/Becker rozwija współpracę z Navteq i AutoMapą w zakresie map do urządzeń nawigacyjnych. Od ponad dwudziestu lat korzysta z map dostarczanych przez firmę Navteq, dodatkowo od tego roku nawigacje Beckera są również dostępne z AutoMapą.
W urządzeniach marki Becker dostępne są mapy Navteq 43 krajów europejskich, w tym Rosji, a także Turcji i Stanów Zjednoczonych. W samej Europie obejmują one ponad prawie 9 milionów kilometrów dróg. Mapy są tworzone w oparciu o 260 atrybutów nawigacyjnych, takich jak drogowskazy (zakazy skrętu, ograniczenia prędkości, drogi jednokierunkowe, skomplikowane skrzyżowania), a także miejsca niebezpieczne w tym lokalizacje kamer i fotoradarów. Ponad 330 specjalistów codziennie monitoruje europejskie trasy w celu aktualizacji danych. Polski zespół liczy około 40 pracowników, których biura mieszczą się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
z201-traffic-assist_frontal_am_55_ciezarowki1
Dodatkowym atutem map jest bardzo obszerna i na bieżąco aktualizowana lista punktów użyteczności publicznej (POI), takich jak stacje benzynowe, parkingi, hotele, szpitale, bankomaty, czy miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Punkty te są wprowadzane przez pracowników Navteq oraz użytkowników map za pomocą internetowej aplikacji Navteq Map Reporter (http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/). Program jest wyjątkowo praktyczny. Za pomocą prostego formularza na stronie www.navteq.com użytkownicy mogą aktualizować i dodawać dane – ft07lobrakujące ulice, numery domów, zmiany w ruchu, itp. Natomiast dzięki Map Guarantee, czyli gwarancji aktualizacji map w nowozakupionym urządzeniu, klienci mają pewność, że bez względu na okres magazynowania dostaną najnowszą wersję map. Inna użyteczna funkcja to specyficzne informacje drogowe o kraju, które pojawiają się w momencie przekraczania granicy. Dzięki temu użytkownik automatycznie dowiaduje się, jakie przepisy obowiązują na danym terenie, np. konieczność zakupu winiety, włączanie świateł lub ograniczenie prędkości.

Firma Harman/Becker zdecydowała się na pełen zakres dodatków do podstawowych map, które oferuje firma Navteq. W ramach współpracy oferuje swoim klientom dokładną wizualizację rzeźby terenu, trójwymiarowy widok miast oraz budynków. Dodatkowym atutem jest symulacja toru jazdy w tunelu, realistyczny widok znaków drogowych oraz asystent pasa skrętu. Dzięki nim prowadzenie samochodu w każdych warunkach terenu jest dużo prostsze, a kierowca mniej rozprasza się czytaniem mapy i może skupić uwagę na sytuacji na drodze, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

W tym roku firma Harman/Becker poszerzyła swoją ofertę w Polsce i rozpoczęła współpracę z AutoMapą. AutoMapa 5.5 to pierwsze oprogramowanie, które zawiera trójwymiarowe wizualizacje budynków w blisko 1000 miastach i miejscowościach Polski i Europy, co lokuje je w ścisłej światowej czołówce samochodowych systemów nawigacyjnych.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...