30/04/2009

Becker prezentuje nowe mapy w swoich urządzeniach

Firma Harman/Becker rozwija współpracę z Navteq i AutoMapą w zakresie map do urządzeń nawigacyjnych. Od ponad dwudziestu lat korzysta z map dostarczanych przez firmę Navteq, dodatkowo od tego roku nawigacje Beckera są również dostępne z AutoMapą.
W urządzeniach marki Becker dostępne są mapy Navteq 43 krajów europejskich, w tym Rosji, a także Turcji i Stanów Zjednoczonych. W samej Europie obejmują one ponad prawie 9 milionów kilometrów dróg. Mapy są tworzone w oparciu o 260 atrybutów nawigacyjnych, takich jak drogowskazy (zakazy skrętu, ograniczenia prędkości, drogi jednokierunkowe, skomplikowane skrzyżowania), a także miejsca niebezpieczne w tym lokalizacje kamer i fotoradarów. Ponad 330 specjalistów codziennie monitoruje europejskie trasy w celu aktualizacji danych. Polski zespół liczy około 40 pracowników, których biura mieszczą się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
z201-traffic-assist_frontal_am_55_ciezarowki1
Dodatkowym atutem map jest bardzo obszerna i na bieżąco aktualizowana lista punktów użyteczności publicznej (POI), takich jak stacje benzynowe, parkingi, hotele, szpitale, bankomaty, czy miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Punkty te są wprowadzane przez pracowników Navteq oraz użytkowników map za pomocą internetowej aplikacji Navteq Map Reporter (http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/). Program jest wyjątkowo praktyczny. Za pomocą prostego formularza na stronie www.navteq.com użytkownicy mogą aktualizować i dodawać dane – ft07lobrakujące ulice, numery domów, zmiany w ruchu, itp. Natomiast dzięki Map Guarantee, czyli gwarancji aktualizacji map w nowozakupionym urządzeniu, klienci mają pewność, że bez względu na okres magazynowania dostaną najnowszą wersję map. Inna użyteczna funkcja to specyficzne informacje drogowe o kraju, które pojawiają się w momencie przekraczania granicy. Dzięki temu użytkownik automatycznie dowiaduje się, jakie przepisy obowiązują na danym terenie, np. konieczność zakupu winiety, włączanie świateł lub ograniczenie prędkości.

Firma Harman/Becker zdecydowała się na pełen zakres dodatków do podstawowych map, które oferuje firma Navteq. W ramach współpracy oferuje swoim klientom dokładną wizualizację rzeźby terenu, trójwymiarowy widok miast oraz budynków. Dodatkowym atutem jest symulacja toru jazdy w tunelu, realistyczny widok znaków drogowych oraz asystent pasa skrętu. Dzięki nim prowadzenie samochodu w każdych warunkach terenu jest dużo prostsze, a kierowca mniej rozprasza się czytaniem mapy i może skupić uwagę na sytuacji na drodze, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

W tym roku firma Harman/Becker poszerzyła swoją ofertę w Polsce i rozpoczęła współpracę z AutoMapą. AutoMapa 5.5 to pierwsze oprogramowanie, które zawiera trójwymiarowe wizualizacje budynków w blisko 1000 miastach i miejscowościach Polski i Europy, co lokuje je w ścisłej światowej czołówce samochodowych systemów nawigacyjnych.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...