30/04/2009

Becker prezentuje nowe mapy w swoich urządzeniach

Firma Harman/Becker rozwija współpracę z Navteq i AutoMapą w zakresie map do urządzeń nawigacyjnych. Od ponad dwudziestu lat korzysta z map dostarczanych przez firmę Navteq, dodatkowo od tego roku nawigacje Beckera są również dostępne z AutoMapą.
W urządzeniach marki Becker dostępne są mapy Navteq 43 krajów europejskich, w tym Rosji, a także Turcji i Stanów Zjednoczonych. W samej Europie obejmują one ponad prawie 9 milionów kilometrów dróg. Mapy są tworzone w oparciu o 260 atrybutów nawigacyjnych, takich jak drogowskazy (zakazy skrętu, ograniczenia prędkości, drogi jednokierunkowe, skomplikowane skrzyżowania), a także miejsca niebezpieczne w tym lokalizacje kamer i fotoradarów. Ponad 330 specjalistów codziennie monitoruje europejskie trasy w celu aktualizacji danych. Polski zespół liczy około 40 pracowników, których biura mieszczą się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
z201-traffic-assist_frontal_am_55_ciezarowki1
Dodatkowym atutem map jest bardzo obszerna i na bieżąco aktualizowana lista punktów użyteczności publicznej (POI), takich jak stacje benzynowe, parkingi, hotele, szpitale, bankomaty, czy miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Punkty te są wprowadzane przez pracowników Navteq oraz użytkowników map za pomocą internetowej aplikacji Navteq Map Reporter (http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/). Program jest wyjątkowo praktyczny. Za pomocą prostego formularza na stronie www.navteq.com użytkownicy mogą aktualizować i dodawać dane – ft07lobrakujące ulice, numery domów, zmiany w ruchu, itp. Natomiast dzięki Map Guarantee, czyli gwarancji aktualizacji map w nowozakupionym urządzeniu, klienci mają pewność, że bez względu na okres magazynowania dostaną najnowszą wersję map. Inna użyteczna funkcja to specyficzne informacje drogowe o kraju, które pojawiają się w momencie przekraczania granicy. Dzięki temu użytkownik automatycznie dowiaduje się, jakie przepisy obowiązują na danym terenie, np. konieczność zakupu winiety, włączanie świateł lub ograniczenie prędkości.

Firma Harman/Becker zdecydowała się na pełen zakres dodatków do podstawowych map, które oferuje firma Navteq. W ramach współpracy oferuje swoim klientom dokładną wizualizację rzeźby terenu, trójwymiarowy widok miast oraz budynków. Dodatkowym atutem jest symulacja toru jazdy w tunelu, realistyczny widok znaków drogowych oraz asystent pasa skrętu. Dzięki nim prowadzenie samochodu w każdych warunkach terenu jest dużo prostsze, a kierowca mniej rozprasza się czytaniem mapy i może skupić uwagę na sytuacji na drodze, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

Przeczytaj także:   Seksowna nawigacja GPS

W tym roku firma Harman/Becker poszerzyła swoją ofertę w Polsce i rozpoczęła współpracę z AutoMapą. AutoMapa 5.5 to pierwsze oprogramowanie, które zawiera trójwymiarowe wizualizacje budynków w blisko 1000 miastach i miejscowościach Polski i Europy, co lokuje je w ścisłej światowej czołówce samochodowych systemów nawigacyjnych.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]