15/04/2009

BenQ C1220 – nowy kompakt z matrycą 12 Megapikseli

Firma BenQ wprowadza na Polski rynek kolejny model aparatu z serii „Classic” – C1220. Wyposażony jest on w matrycę 12 Megapikseli, trzykrotny zoom optyczny i czterokrotny cyfrowy, funkcję antywstrząsową (Super-Shake-Free).
Co więcej, najnowszy BenQ C1220 ma nowoczesny wygląd, wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala i pozwala na wykonywanie zdjęć z czułością do 3200 w skali ISO (ze wsparciem antywstrząsowym). Zdjęcia rejestrowane  przy dużej czułości mogą być tworzone bez użycia lampy błyskowej, pozostają bardzo dobrej jakości z zachowaniem naturalnych barw i odpowiedniego naświetlenia. Trzykrotny zoom może być używany nie tylko przy zdjęciach, ale również przy nagrywaniu filmów w rozdzielczościach: 16:9 (640×360), 640 (640×480), 320 (320×240), 160 (160×120), Web (640×480) z szybkością 30 klatek na sekundę. BenQ C1220 wykonuje zdjęcia w rozdzielczościach 3648×2736 (10M), 3648×2432 (3:2), 3584×2048 (16:9), 3264×2448 (8M), 2560×1920 (5M), 2048×1536 (3M) oraz 640×480 (VGA). benq_c1220_front-1

Matryca CCD 12Megapikseli, wyświetlacz 2,7 cala, Blink Detector – funkcja wykrywania mrugnięcia fotografowanej osoby, Smart Scene Detection – automatyczny wybór ustawień w zależności od typu fotografii, Smart Focus – automatyczne przełączenie na tryb Macro.

Aparat ma również trzy nowoczesne funkcje ułatwiające robienie zdjęć w różnych warunkach. Blink Detector – to funkcja pozwalająca na uchwycenie czy fotografowana osoba nie mrugnęła podczas zdjęcia powiekami, aparat automatycznie rejestruje taka sytuacje i informuje o tym wyświetlając komunikat na ekranie. Użytkownik może podjąć decyzję o zapisaniu takiego zdjęcia lub ponownym jego wykonaniu. Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości to warunków i typu robionego zdjęcia. Funkcja oferuje pięć ustawień fabrycznych dla zdjęć typu – Normal,  Scena Nocna, Widok, Normal & Macro oraz Backlight Portrait (zdjęcie portretowe z jasnym tłem).  Funkcja Smart Focus – to użyteczny narzędzie przy robieniu zdjęć z małej odległości, kiedy przydaje się funkcja Macro. Aparat dobiera ostrość nawet przy dużych zbliżeniach przełączając się automatycznie w razie potrzeby na tryb Macro.

Przeczytaj także:   Mocny zastrzyk energii dla graczy – zasilacze ZALMAN z serii GT

Tryb PATM (Program, Av, Tv, Manual) pozwala użytkownikowi panować nad ustalaniem parametrów ekspozycji w zależności od preferencji użytkownika. Tryb Program automatycznie dostraja przysłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; tryb Tv – automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przysłony wybranego przez użytkownika, a tryb Av działa odwrotnie.

Zdjęcia można wykonywać z minimalnej odległości od 80 cm, w trybie Macro 15 cm, zakres czasów migawki od 1/2000 sekundy do 1 sekundy dla zdjęć z długim czasem ekspozycji. Tryb nocny z 8-sekundowym czasem otwarcia migawki pozwala użytkownikowi robić jaśniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia niż byłoby to możliwe przy ogólnych ustawieniach szybkości migawki.

Użytkownik ma do wyboru 20 programów tematycznych oraz zestaw gotowych ramek do zdjęć, które można dodać z poziomu menu dla większej atrakcyjności zdjęcia i następnie np. zapisać, wydrukować na drukarce.
Aparat zasilany jest z dwóch baterii AA, wymiary 92.9 x 61.5 x 24.1 mm i ciężar 120g bez baterii. BenQ C1220 ma 15MB wbudowanej pamięci dostępnej dla użytkownika + gniazdo kart SD obsługujące karty o pojemności do 16GB SDHC.

Aparat cyfrowy BenQ C1220 dostępny będzie w Polsce na początku maja br. sugerowanej cenie detalicznej 429 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

BenQ.com

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]