23/04/2009

BenQ G2411HD – energooszczędny 24 calowy Full HD

BenQ zaprezentował nowy model monitora LCD  z rodziny monitorów „G” o rozdzielczości Full HD – 1080 p. Model G2411HD ma przekątną 24 cale, proporcje obrazu 16:9, a ekran podświetlają tylko 2 lampy nowej generacji, (zamiast tradycyjnie stosowanych 4 lamp), mimo to ekran ma jasność 300 cd/m2 i kontrast 1000:1 (40000:1 w trybie Dynamic Contrast Ratio). Dzięki temu rozwiązaniu, monitor jest bardziej energooszczędny – max. zużycie energii tylko 49W – a przy jego produkcji zmniejszono emisję dwutlenku węgla i zużycie rtęci.

Monitor spełnia najnowsze standardy stosowane w konstrukcji nowoczesnych monitorów o rozdzielczości HD. Gniazda wejściowe tj. HDMI 1.3 oraz DVI-D (ze wsparciem HDCP) zapewniają wygodne korzystnie z konsol HD, odtwarzaczy Blu-ray. Entuzjaści filmów oraz gier docenią możliwości szybkiej matrycy o czasie reakcji 2 ms (GTG) oraz możliwości jakie daje technologia AMA.  Technologia Senseye+Photo zapewnia doskonałą jakość obrazu przy korzystaniu z monitora w trybach ustawień – Standard, Dynamics, Photo, Film oraz sRGB.

benq_g2411hd_1

Monitor G2411HD oferuje ponadto funkcję Q-Pilot. Pozwala ona na łatwe dopasowanie obrazu do potrzeb użytkownika. Odpowiada ona za ustawienia kontrastu, regulację parametrów obrazu. Monitor ma certyfikat TCO’03 i klasę „ultra-green” która charakteryzuje się zmniejszonym oddziaływaniem na środowisko i optymalnym współczynnikiem koszt / wydajność.

benq_g2411hd_2Nowa rodzina monitorów „G” obejmuje 5 modeli o przekątnej od 18.5 ” do 24 cali. Łącząc solidność wykonania z niezbędnymi cechami, seria G oferuje obraz panoramiczny o stosunku boków 16:9 Full HD i wysoką jakość obrazu.

Monitor G2411HD dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1139 zł (z VAT). Dostępny jest także model G2411HDA – bez złącza DVI i HDMI – w sugerowanej cenie detalicznej 1000 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

www.BenQ.com

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...