Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/04/2009

Bezpiecznie z NETGEAR ProSecure UTM

Urządzenia zabezpieczające NETGEAR ProSecure UTM, dzięki ponad 600.000 sygnatur ataków, zapewniają wszechstronne mechanizmy bezpieczeństwa bez konieczności spowalniania działania sieci.

NETGEAR  wprowadza na rynek serię urządzeń zabezpieczających przed atakami sieciowymi NETGEAR ProSecure™ UTM, stworzoną dla małych biur, które wymagają najwyższej klasy zabezpieczeń i wydajności. Seria ProSecure™ UTM składająca się z modeli UTM10 i UTM25 wykorzystuje technologie wiodących partnerów w zakresie bezpieczeństwa i chronione patentami mechanizmy skanowania strumieniowego firmy NETGEAR. Rodzina nowych produktów charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, wydajnością i ceną dostosowaną do wymogów małych biur. Urządzenia ProSecure™ UTM oferowane są z opcją subskrypcji zabezpieczeń bez konieczności wnoszenia opłat licencyjnych za każdego użytkownika.

Popularyzacja technologii Web 2.0 zwiększyła, bardziej niż kiedykolwiek, ryzyko ataków na sieci małych przedsiębiorstw. Możliwość korzystania z sieci w celu zwiększenia przychodów, efektywności i współpracy ze zdalnymi pracownikami stała się bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorstw. Jednakże, wraz z zaletami pojawiło się też zwiększone ryzyko ataku sieciowego związane ze złośliwymi programami i zwiększającą się ilością spamu. Korzystając z technologii sieciowych przedsiębiorstwa mogą wprowadzać oprogramowanie malware i inne potencjalne zagrożenia do sieci firmowych. Aby chronić swój biznes, firmy potrzebują wydajnych rozwiązań zabezpieczających klasy Eenterprise. Rozwiązania takie wymagają dużej mocy w celu monitorowania ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym, więc stosowane obecnie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa korzystają z podstawowych technologii, które pozwalają chronić sieć kosztem wydajności.

netgear_utm-1

„Moc obliczeniowa, wymagana do obsługi niezliczonej liczby technologii bezpieczeństwa przy jednoczesnym utrzymaniu prędkości działania sieci sprawiała, że wiele rozwiązań klasy korporacyjnej było zbyt drogich dla małych firm, by brały je nawet pod uwagę” – powiedział Jason Leung, senior product line manager SMB Security w firmie NETGEAR. „Firma NETGEAR, dzięki opatentowanej technologii skanowania strumieniowego, mogła zaoferować najwyższej klasy rozwiązania zabezpieczające, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność sieci i dostępność cenową urządzeń.”

Przeczytaj także:   HANNspree Novelty TV: Telewizja futerkowa

NETGEAR zawarł technologiczne partnerstwo z  firmami Commtouch®, Mailshell™ i Sophos w celu wykorzystania najlepszych technologii zabezpieczania sieci i poczty elektronicznej w urządzeniach serii ProSecure UTM.

Najważniejsze funkcje urządzeń NETGEAR ProSecure UTM
•    Najlepszy silnik Antimalware firmy Sophos
•    Technologia skanowania strumieniowego NETGEAR
•    Technologie antyspamowe analiz dystrybucji spamu firmy Mailshell
•    Filtrowanie URL typu Hybrid In-the-Cloud Distributed Web Analysis firmy Commtouch
•    Ochrona prze zagrożeniami typu „zero hour”
•    System zabezpieczeń przez włamaniami do sieci
•    Kontrola aplikacji IM I P2P
•    Zdalny dostęp SSL & IPsec VPN
•    Wbudowany VPN/Firewall

Model UTM10 i UTM 25 bez subskrypcji będą dostępne w Polsce w lipcu 2009 r. u sprzedawców VAR w szacunkowej cenie detalicznej 500 USD + VAT i chronione dwuletnią gwarancją.

Prosecure.netgear.com


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku