23/04/2009

Bezpiecznie z NETGEAR ProSecure UTM

Urządzenia zabezpieczające NETGEAR ProSecure UTM, dzięki ponad 600.000 sygnatur ataków, zapewniają wszechstronne mechanizmy bezpieczeństwa bez konieczności spowalniania działania sieci.

NETGEAR  wprowadza na rynek serię urządzeń zabezpieczających przed atakami sieciowymi NETGEAR ProSecure™ UTM, stworzoną dla małych biur, które wymagają najwyższej klasy zabezpieczeń i wydajności. Seria ProSecure™ UTM składająca się z modeli UTM10 i UTM25 wykorzystuje technologie wiodących partnerów w zakresie bezpieczeństwa i chronione patentami mechanizmy skanowania strumieniowego firmy NETGEAR. Rodzina nowych produktów charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, wydajnością i ceną dostosowaną do wymogów małych biur. Urządzenia ProSecure™ UTM oferowane są z opcją subskrypcji zabezpieczeń bez konieczności wnoszenia opłat licencyjnych za każdego użytkownika.

Popularyzacja technologii Web 2.0 zwiększyła, bardziej niż kiedykolwiek, ryzyko ataków na sieci małych przedsiębiorstw. Możliwość korzystania z sieci w celu zwiększenia przychodów, efektywności i współpracy ze zdalnymi pracownikami stała się bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorstw. Jednakże, wraz z zaletami pojawiło się też zwiększone ryzyko ataku sieciowego związane ze złośliwymi programami i zwiększającą się ilością spamu. Korzystając z technologii sieciowych przedsiębiorstwa mogą wprowadzać oprogramowanie malware i inne potencjalne zagrożenia do sieci firmowych. Aby chronić swój biznes, firmy potrzebują wydajnych rozwiązań zabezpieczających klasy Eenterprise. Rozwiązania takie wymagają dużej mocy w celu monitorowania ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym, więc stosowane obecnie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa korzystają z podstawowych technologii, które pozwalają chronić sieć kosztem wydajności.

netgear_utm-1

„Moc obliczeniowa, wymagana do obsługi niezliczonej liczby technologii bezpieczeństwa przy jednoczesnym utrzymaniu prędkości działania sieci sprawiała, że wiele rozwiązań klasy korporacyjnej było zbyt drogich dla małych firm, by brały je nawet pod uwagę” – powiedział Jason Leung, senior product line manager SMB Security w firmie NETGEAR. „Firma NETGEAR, dzięki opatentowanej technologii skanowania strumieniowego, mogła zaoferować najwyższej klasy rozwiązania zabezpieczające, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność sieci i dostępność cenową urządzeń.”

Przeczytaj także:   Telewizja mobilna nie tylko na tablecie

NETGEAR zawarł technologiczne partnerstwo z  firmami Commtouch®, Mailshell™ i Sophos w celu wykorzystania najlepszych technologii zabezpieczania sieci i poczty elektronicznej w urządzeniach serii ProSecure UTM.

Najważniejsze funkcje urządzeń NETGEAR ProSecure UTM
•    Najlepszy silnik Antimalware firmy Sophos
•    Technologia skanowania strumieniowego NETGEAR
•    Technologie antyspamowe analiz dystrybucji spamu firmy Mailshell
•    Filtrowanie URL typu Hybrid In-the-Cloud Distributed Web Analysis firmy Commtouch
•    Ochrona prze zagrożeniami typu „zero hour”
•    System zabezpieczeń przez włamaniami do sieci
•    Kontrola aplikacji IM I P2P
•    Zdalny dostęp SSL & IPsec VPN
•    Wbudowany VPN/Firewall

Model UTM10 i UTM 25 bez subskrypcji będą dostępne w Polsce w lipcu 2009 r. u sprzedawców VAR w szacunkowej cenie detalicznej 500 USD + VAT i chronione dwuletnią gwarancją.

Prosecure.netgear.com

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]