14/04/2009

Canon: nowe systemy druku

Firma Canon przedstawiła informacje na temat systemu Helix Production Workflow oraz rodziny nowych monochromatycznych maszyn imagePRESS. Europejska premiera obu produktów planowana jest na kwiecień bieżącego roku.

Trzy nowe modele monochromatyczne: imagePRESS 1110, imagePRESS 1125 oraz imagePRESS 1135 tworzą grupę urządzeń spełniających potrzeby firmowych działów reprograficznych, punktów druku usługowego oraz rynków produkcji komercyjnej, w zależności od ich wielkości i potrzeb. Badania firmy Canon pokazują, że obecnie nieco mniej niż jedna trzecia całej produkcji wykorzystuje wyłącznie barwę czarną. Z tych materiałów 42% jest drukowanych cyfrowo. Stwarza to wysokie zapotrzebowanie na monochromatyczne urządzenia produkcyjne.

Urządzenie Canon imagePRESS 1110 działa z prędkością do 6600 obrazów na godzinę. Prędkość nominalna dla modelu Canon imagePRESS 1125 wynosi do 7500 obrazów na godzinę, natomiast maszyna Canon imagePRESS 1135 drukuje do 8100 obrazów na godzinę.  Wszystkie trzy modele drukują na niepowlekanym papierze o gramaturze od 52g/m2 do 300g/m2 (do 240 g/m2 na papierze powlekanym) z rozdzielczością do 1200 dpi. Dzięki temu umożliwiają przygotowanie czarno-białych wydruków spełniających najwyższe wymogi jakościowe. Wytrzymują obciążenia dochodzące do 3 milionów odbitek miesięcznie. Zakres możliwych zastosowań urządzeń obejmuje druk katalogów, broszur, korespondencji reklamowej, prezentacji, biuletynów, sprawozdań finansowych, formularzy, katalogów i materiałów do kampanii wykorzystujących wiele mediów.

 

W celu maksymalnego zwiększenia funkcjonalności modeli z rodziny imagePRESS, wszystkie urządzenia mogą być opcjonalnie sprzedawane razem z systemem Helix Production Workflow, opracowanym przez firmę NT-Ware. Helix Production Workflow może działać jako samodzielny system bądź jako część pakietu zintegrowanego razem z nową drukarką. Do jego zadań należy optymalizacja procesów druku na żądanie, zwiększenie wartości personalizowanych druków niskonakładowych, zintegrowanie zamówień na wydruki z produkcją oraz efektywne zarządzanie mocno obłożonymi punktami druku.

Rozwiązanie Helix Production Workflow okaże się szczególnie przydatne jako łącznik między sieciami druku przez Internet a zakładami produkcyjnymi. Jak wynika z badań firmy konsultingowej InfoTrends, wartość składanych przez Internet zamówień na druk ulegnie podwojeniu między 2006 a 2010, do poziomu ponad 8 miliardów odbitek. Już w przyszłym roku usługę taką oferować będzie ponad połowa wszystkich drukarń w Europie.

Przeczytaj także:   NASK kończy z rejestracją domen

System obiegu pracy Helix Production Workflow zaprojektowano z naciskiem na jak najbardziej intuicyjną obsługę i wydajność, w sposób łączący wszystkie elementy procesu produkcyjnego z odpowiednimi urządzeniami z rodziny Canon imagePRESS. Może on także służyć także jako zintegrowane rozszerzenie istniejącego rozwiązania Canon uniFLOW Output Manager, dzięki czemu bezproblemowy dostęp zyskują również użytkownicy drukarek biurowych.

 

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]