Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/04/2009

Giegieo łączy Gadu-Gadu z Outlookiem

Bezpłatny program zaprojektowany przez firmę CodeTwo rozszerza funkcjonalność Microsoft Office Outlook o funkcje komunikatora Gadu-Gadu.

– Dla wielu przedsiębiorców i menedżerów Outlook jest najważniejszym programem do zarządzania kontaktami, pocztą, terminami i zadaniami – mówi Michał Bednarz, założyciel firmy CodeTwo, jedyny w Polsce specjalista z tytułem Microsoft MVP w dziedzinie Microsoft Outlook. – Z programu korzysta też prywatnie wielu internautów. Gadu-Gadu ma obecnie ponad 6 milionów użytkowników. Naturalnym rozwiązaniem było wbudowanie funkcjonalności popularnego komunikatora w Outlooka. Po co trzymać i zarządzać kontaktami w dwóch miejscach, jeśli można w jednym?

Dzięki darmowemu programowi Giegieo użytkownicy Gadu-Gadu i Microsoft Outlook nie muszą już przełączać okienek na pasku zadań Windows, aby skorzystać z obu rozwiązań naraz. Zarządzanie kontaktami, rozmowa tekstowa online, wysyłanie SMS odbywają się w jednym miejscu, w Microsoft Outlook. Rozszerzenie zaprojektowane przez firmę CodeTwo rozpoznaje, czy osoba, do której wysyłamy lub od której otrzymujemy elektroniczną korespondencję, znajduje się na liście kontaktów w Gadu-Gadu. Jeśli porównanie wypada pozytywnie, można od razu rozpocząć rozmowę albo skorzystać z innej funkcji komunikatora.

Giegieo wyświetla w Outlooku statusy i opisy kontaktów z Gadu-Gadu. W przychodzącym e-mailu widać, czy jego nadawca jest obecnie dostępny w komunikatorze: ikonka dostępności i opis umieszczany jest na specjalnym panelu wbudowanym w wiadomość elektroniczną. Zamiast więc pisać odpowiedź, można szybko rozpocząć rozmowę z nadawcą  bezpośrednio z okienka poczty, bez konieczności wyszukiwania kontaktu na liście Gadu-Gadu czy w Outlooku. Giegieo dołącza status dostępności również do wysyłanych e-maili. Wyłączenie komunikatora lub wybranie opcji „Ukryty” każdorazowo spowoduje również zmianę statusu w stopce już wysłanej wiadomości. Dzięki temu odbiorca zawsze będzie wiedział, czy nadawca jest w tej chwili przy komputerze. Opcję automatycznego dołączania stopek Giegieo do poczty można w każdej chwili wyłączyć.

Bezpłatny program stworzony przez spółkę CodeTwo rozszerza zaawansowane funkcje Micrsoft Office Outlook do zarządzania kontaktami (grupowanie, wyszukiwanie, sortowanie, kategorie) o możliwość korzystania z funkcji Gadu-Gadu: rozmowy tekstowe, telefoniczne, wysyłanie SMS-ów, statusy i opisy. Pracując z kontaktami Outlooka, użytkownik zawsze jest informowany o tym, czy dany kontakt jest dostępny w komunikatorze. Status i aktualny opis GG zaznaczonego kontaktu wyświetlane są na pasku narzędzi Giegieo. Informacje o znajomych osobach z Gadu-Gadu widoczne są także w skrzynce odbiorczej z e-mailami.

Przeczytaj także:   Poczta Polska wyjaśnia, co stało się z zaginioną urną

Giegieo pozwala również na szybkie utworzenie nowego kontaktu w przypadku, gdy użytkownik Microsoft Office Outlook otrzymuje korespondencję od osoby, której jeszcze nie ma na liście kontaktów. Wystarczy, że w pasku narzędzi Giegieo wybierze opcję „Utwórz nowy kontakt w Outlooku” lub „Nadaj numer GG” (jeśli zna numer Gadu-Gadu nadawcy). Program posiada jeszcze jedną pożyteczną funkcjonalność – automatycznie wykrywa nowe kontakty wpisane do komunikatora i proponuje zaimportowanie tego kontaktu do Outlooka. Numery GG można wpisywać i modyfikować także ręcznie.

Giegieo współpracuje z programem Microsoft Outlook 2007 / 2003 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0 / 7.x / 6.x. Aplikacja działa w systemie Microsoft Windows Vista / XP / 2000. Link do pliku instalacyjnego(7,36 MB):

 


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Premiera nowych dysków mobilnych o pojemności 1TB

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   eTornister odciąży kręgosłupy pierwszoklasistów

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku