27/04/2009

Komunia last minute, czyli jaki prezent wybrać?

Sezon komunijny zbliża się szybkimi krokami. Kwiecień to ostatni dzwonek, by pomyśleć o komunijnym prezencie. Co wypada podarować ośmiolatkowi? Rower, telefon komórkowy, a może iPoda? Prawdziwym hitem wśród prezentów komunijnych stały się w ostatnim czasie właśnie odtwarzacze mp3.

W zależności od zasobności portfela możliwości wyboru jest całkiem sporo. Ciekawym prezentem, z którego dziecko na pewno będzie zadowolone,  jest iPod. To najpopularniejszy przenośny odtwarzacz na świecie, którego używa na całym świecie ponad 120 milionów osób i który również nad Wisłą stał się przedmiotem pożądania.

Jak przekonuje Paweł Małecki, Product Manager w firmie iSource S.A., będącej wyłącznym dystrybutorem tych urządzeń w Polsce, iPody Apple od kilku lat są komunijnym hitem sprzedażowym. – iPody są bardzo chętnie wybieranym prezentem komunijnym. Rodzice doceniają ich jakość, wygląd, żywą kolorystykę oraz funkcjonalność. Dla przykładu, w zeszłym roku, w okresie przed-komunijnym sprzedaż iPodów wzrosła o ponad 50% w porównaniu do wcześniejszych miesięcy – mówi Paweł Małecki.

Tym co decyduje o prezentowej iPodomanii są wyjątkowa jakość wykonania i funkcjonalność. Wszystkie odtwarzacze Apple zostały wykonane z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. – Dodatkową zaletą aluminiowych obudów jest możliwość spersonalizowania odtwarzacza przez wygrawerowanie na nim na przykład daty i miejsca pierwszej komunii  dziecka – podkreśla Paweł Małecki.

touchNowy iPod touch to propozycja Apple na komunijny prezent. Zaokrąglone krawędzie, ekran idealnie wtopiony w obudowę, obły kształt i mniejsze wymiary to cechy, które wyróżniają ten odtwarzacz i sprawiają, że nowy iPod touch jest wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. Dzięki wbudowanemu głośnikowi posłuchamy muzyki i obejrzymy film na dużym, panoramicznym, 3,5 calowym wyświetlaczu bez konieczności podłączenia słuchawek. iPod Touch to multimedialne centrum rozrywki, które umożliwia pobranie setek emocjonujących gier, dostępnych w polskim sklepie Apple iTunes App Store. Obok znanego z poprzedniego modelu trybu Cover Flow, pozwalającego na przeglądanie albumów po okładkach, modułu sieci bezprzewodowej WiFi, przeglądarki internetowej, klienta poczty e-mail czy aplikacji Google Maps, najnowszy touch został wyposażony także w innowacyjną funkcję Genius automatycznie dopasowującą playlistę do charakteru aktualnie słuchanego utworu, oraz sensor i aplikację Nike+, zmieniającą iPoda w elektronicznego trenera. – Tak naprawdę możliwości iPoda touch ogranicza jedynie wyobraźnia producentów akcesoriów i twórców oprogramowania dostępnego w App Store, e-sklepie z oprogramowaniem dla iPoda touch – mówi Paweł Małecki. Na rynku można znaleźć m.in. słuchawki,  barwne etui i pokrowce, a także głośniki oraz stacje dokujące.

ipod-nano
Ciekawym produktem jest też iPod nano. Ten niewielki odtwarzacz jest dostępny w aż 8 kolorach, dzięki czemu można doskonale dopasować go do gustu dziecka. Mimo niewielkich rozmiarów nano, posiada niemal wszystkie podstawowe funkcje iPoda touch (z wyjątkiem gier). Na nim również obejrzymy zdjęcia czy film oraz jak przystało na iPoda, posłuchamy muzyki. Dzięki nowym funkcjom – shake to shuffle, losowo zmieniającej piosenki po potrząśnięciu iPodem oraz Genius, automatycznie dopasowującej playlistę do charakteru aktualnie odtwarzanego utworu, słuchanie muzyki stanie się wyjątkową przyjemnością, pełną miłych niespodzianek.

ipod-shufflePełną paletę możliwości dopełnia iPod shuffle. Ten iPod to z kolei doskonała propozycja dla dzieci stawiających pierwsze kroki w świecie Apple – prosty i zapewniający podstawową funkcjonalność czyli odtwarzanie muzyki. Pośród pozostałych iPodów, shuffle wyróżnia się mikroskopijnym rozmiarem, klipsem umożliwiającym przypięcie odtwarzacza do ubrania oraz głosem.  Najnowszy iPod shuffle to najmniejszy odtwarzacz mp3 na świecie i jedyny, który mówi do swojego użytkownika. Dzieje się tak za sprawą funkcji VoiceOver. To właśnie dzięki niej nowy shuffle potrafi odczytać nazwę utworu oraz wykonawcy i robi to w 14 językach (w tym po polsku). Dodatkowo VoiceOver rozpoznaje też w jakim języku nagrana jest piosenka i automatycznie dopasowuje do niej język odczytu. Drugą nowością w najnowszym shuffle jest przeniesienie wszystkich przycisków sterujących z odtwarzacza na kabel słuchawek. Dzięki temu najmniejszy iPod stał się jeszcze mniejszy. Pomimo tych rewolucyjnych zmian iPod shuffle zatrzymał swoja najbardziej charakterystyczną funkcję – klips mocujący. Dzięki niemu shuffle niezmiennie pozostaje nie tylko elektronicznym gadżetem ale przede wszystkim chętnie eksponowanym elementem stroju.

Na niezdecydowanych czeka w tej chwili mnóstwo promocji. Sklepy wręcz prześcigają się w promocyjnych ofertach iPodów. Gratisowe Etui, dodatkowe ładowarki czy promocyjne ceny to tylko niektóre atrakcje czekające na Klientów w punktach sprzedaży. Szczegółowe informacje na temat iPodów oraz punkty sprzedaży można znaleźć na www.ipodnaprezent.pl

Udostępnij ten artykuł...

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...