23/04/2009

Nero Move it szybszy dzięki NVIDIA CUDA

NVIDIA poinformowała, że firma NERO opublikowała aktualizację dla swojego programu Nero Move it, która aż pięciokrotnie skraca czas kodowania dzięki wykorzystaniu zawartej w procesorach graficznych  NVIDIA architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA. Technologia ta znacząco przyspiesza proces przenoszenia plików wideo do urządzeń przenośnych i jednocześnie zmniejsza wykorzystanie procesora głównego, który może w tym czasie wykonywać inne zadania.
Program Nero Move it zaprojektowany jest tak, aby konwertowanie i dzielenie się cyfrowymi treściami w obrębie wielu różnorodnych urządzeń służących rozrywce było łatwe i szybkie. Jest to kompleksowe rozwiązanie programowe przeznaczone do kolekcjonowania, porządkowania, przenoszenia oraz publikowania plików multimedialnych pomiędzy wieloma urządzeniami oraz do kopiowania cyfrowych treści do internetowych serwisów społecznościowych. Poprzez zastosowanie technologii CUDA i wykorzystanie potężnej mocy obliczeń równoległych procesorów graficznych NVIDIA, Nero Move it konwertuje pliki wideo w ułamku czasu, który trzeba było do tej pory poświęcić na to zadanie. Mając do dyspozycji Nero Move it czas potrzebny do wykonania takich zadań jak przystosowanie wideo HD dla iPoda skraca się z kilku godzin do kilku minut.

nero-move-it-video-preview-black

„Nero Move it służy do łatwego i bezproblemowego zarządzania cyfrowymi mediami”, powiedział Kris Barton, wiceprezes działu produktów globalnych w firmie Nero AG. „NVIDIA CUDA pozwala na przenoszenie filmów pomiędzy urządzeniami przenośnymi z niezwykłą prędkością i wygodą, stanowi więc doskonałe uzupełnienie Nero Move it”.
Obsługując wszystkie formaty muzyki, filmów i zdjęć, Nero Move it pozwala ci cieszyć się swoimi multimedialnymi plikami w większości popularnych urządzeń przenośnych i przejąć kontrolę nad twoją cyfrową biblioteką.
„Aplikacje, które ułatwiają nam życie, zyskują na popularności”, powiedział Michael Steele, szef działu graficznych rozwiązań klienckich w firmie NVIDIA. „Nero Move it z pewnością się do nich zalicza dzięki swemu eleganckiemu interfejsowi oraz błyskawicznej konwersji filmów, muzyki i zdjęć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że procesory graficzne NVIDIA oraz technologia CUDA ułatwia milionom użytkowników korzystanie z nowej wersji Nero Move it”.

Przeczytaj także:   W mediach społecznościowych chętnie hejtujemy ubezpieczycieli

nero-move-it-ui-blue

box20nmi20eng20left

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDIA. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku wraz z premierą układu GeForce® 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

Nero Move it dostępny jest obecnie na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 49, 99 EUR oraz w internetowym sklepie Nero Online Shop. Wersja z obsługą NVIDIA CUDA dostępna jest od dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy Nero Move it.

www.nero.com

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]