23/04/2009

Nero Move it szybszy dzięki NVIDIA CUDA

NVIDIA poinformowała, że firma NERO opublikowała aktualizację dla swojego programu Nero Move it, która aż pięciokrotnie skraca czas kodowania dzięki wykorzystaniu zawartej w procesorach graficznych  NVIDIA architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA. Technologia ta znacząco przyspiesza proces przenoszenia plików wideo do urządzeń przenośnych i jednocześnie zmniejsza wykorzystanie procesora głównego, który może w tym czasie wykonywać inne zadania.
Program Nero Move it zaprojektowany jest tak, aby konwertowanie i dzielenie się cyfrowymi treściami w obrębie wielu różnorodnych urządzeń służących rozrywce było łatwe i szybkie. Jest to kompleksowe rozwiązanie programowe przeznaczone do kolekcjonowania, porządkowania, przenoszenia oraz publikowania plików multimedialnych pomiędzy wieloma urządzeniami oraz do kopiowania cyfrowych treści do internetowych serwisów społecznościowych. Poprzez zastosowanie technologii CUDA i wykorzystanie potężnej mocy obliczeń równoległych procesorów graficznych NVIDIA, Nero Move it konwertuje pliki wideo w ułamku czasu, który trzeba było do tej pory poświęcić na to zadanie. Mając do dyspozycji Nero Move it czas potrzebny do wykonania takich zadań jak przystosowanie wideo HD dla iPoda skraca się z kilku godzin do kilku minut.

nero-move-it-video-preview-black

„Nero Move it służy do łatwego i bezproblemowego zarządzania cyfrowymi mediami”, powiedział Kris Barton, wiceprezes działu produktów globalnych w firmie Nero AG. „NVIDIA CUDA pozwala na przenoszenie filmów pomiędzy urządzeniami przenośnymi z niezwykłą prędkością i wygodą, stanowi więc doskonałe uzupełnienie Nero Move it”.
Obsługując wszystkie formaty muzyki, filmów i zdjęć, Nero Move it pozwala ci cieszyć się swoimi multimedialnymi plikami w większości popularnych urządzeń przenośnych i przejąć kontrolę nad twoją cyfrową biblioteką.
„Aplikacje, które ułatwiają nam życie, zyskują na popularności”, powiedział Michael Steele, szef działu graficznych rozwiązań klienckich w firmie NVIDIA. „Nero Move it z pewnością się do nich zalicza dzięki swemu eleganckiemu interfejsowi oraz błyskawicznej konwersji filmów, muzyki i zdjęć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że procesory graficzne NVIDIA oraz technologia CUDA ułatwia milionom użytkowników korzystanie z nowej wersji Nero Move it”.

nero-move-it-ui-blue

box20nmi20eng20left

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDIA. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku wraz z premierą układu GeForce® 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

Nero Move it dostępny jest obecnie na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 49, 99 EUR oraz w internetowym sklepie Nero Online Shop. Wersja z obsługą NVIDIA CUDA dostępna jest od dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy Nero Move it.

www.nero.com

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...