Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/04/2009

Nero Move it szybszy dzięki NVIDIA CUDA

NVIDIA poinformowała, że firma NERO opublikowała aktualizację dla swojego programu Nero Move it, która aż pięciokrotnie skraca czas kodowania dzięki wykorzystaniu zawartej w procesorach graficznych  NVIDIA architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA. Technologia ta znacząco przyspiesza proces przenoszenia plików wideo do urządzeń przenośnych i jednocześnie zmniejsza wykorzystanie procesora głównego, który może w tym czasie wykonywać inne zadania.
Program Nero Move it zaprojektowany jest tak, aby konwertowanie i dzielenie się cyfrowymi treściami w obrębie wielu różnorodnych urządzeń służących rozrywce było łatwe i szybkie. Jest to kompleksowe rozwiązanie programowe przeznaczone do kolekcjonowania, porządkowania, przenoszenia oraz publikowania plików multimedialnych pomiędzy wieloma urządzeniami oraz do kopiowania cyfrowych treści do internetowych serwisów społecznościowych. Poprzez zastosowanie technologii CUDA i wykorzystanie potężnej mocy obliczeń równoległych procesorów graficznych NVIDIA, Nero Move it konwertuje pliki wideo w ułamku czasu, który trzeba było do tej pory poświęcić na to zadanie. Mając do dyspozycji Nero Move it czas potrzebny do wykonania takich zadań jak przystosowanie wideo HD dla iPoda skraca się z kilku godzin do kilku minut.

nero-move-it-video-preview-black

„Nero Move it służy do łatwego i bezproblemowego zarządzania cyfrowymi mediami”, powiedział Kris Barton, wiceprezes działu produktów globalnych w firmie Nero AG. „NVIDIA CUDA pozwala na przenoszenie filmów pomiędzy urządzeniami przenośnymi z niezwykłą prędkością i wygodą, stanowi więc doskonałe uzupełnienie Nero Move it”.
Obsługując wszystkie formaty muzyki, filmów i zdjęć, Nero Move it pozwala ci cieszyć się swoimi multimedialnymi plikami w większości popularnych urządzeń przenośnych i przejąć kontrolę nad twoją cyfrową biblioteką.
„Aplikacje, które ułatwiają nam życie, zyskują na popularności”, powiedział Michael Steele, szef działu graficznych rozwiązań klienckich w firmie NVIDIA. „Nero Move it z pewnością się do nich zalicza dzięki swemu eleganckiemu interfejsowi oraz błyskawicznej konwersji filmów, muzyki i zdjęć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że procesory graficzne NVIDIA oraz technologia CUDA ułatwia milionom użytkowników korzystanie z nowej wersji Nero Move it”.

Przeczytaj także:   Duplikator płyt CD/DVD Epson DiscProducer PP–100

nero-move-it-ui-blue

box20nmi20eng20left

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDIA. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku wraz z premierą układu GeForce® 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

Nero Move it dostępny jest obecnie na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 49, 99 EUR oraz w internetowym sklepie Nero Online Shop. Wersja z obsługą NVIDIA CUDA dostępna jest od dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy Nero Move it.

www.nero.com


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku