Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/04/2009

Nowe modele dysków sieciowych Synology serii 09

Firma Synology wprowadziła na polski rynek kolejną generację dysków sieciowych. Nowe modele serii 09 charakteryzują się lepszymi parametrami technicznymi, oferują aplikacje multimedialne, przyjazny użytkownikom interfejs zarządzania oparty o AJAX oraz zwiększoną wydajność i niezawodność. W urządzeniach, stosować można tradycyjne dyski 3,5” oraz 2,5” montowane dzięki specjalnym uchwytom.

Dostępne w Polsce serwery Synology dedykowane są głównie do użytku domowego oraz dla małych i średnich firm. Najnowsze modele, takie jak DS109j, DS209j, DS109 oraz wszystkie pozostałe modele są już dostępne w ofercie m.in. firmy Komputronik oraz Vobis.

Serwery plików DS209 i DS109
ds209-print-right451W porównaniu do poprzedniego modelu dwudyskowego, konfiguracja sprzętowa w dysków dysku sieciowym DS209 została udoskonalona: posiada szybki procesor 1,2 GHz, pamięć RAM 256MB i 3 porty USB, a także obsługę 4 typów konfiguracji dysków: Basic, JBOD oraz RAID 0/1. synology_ds109Stacja dysków DS109 ma ten sam procesor i liczbę portów USB, natomiast pamięć RAM ma wielkość 128MB i pozwala na instalację jednego dysku twardego. Oba modele stanowią szczególnie atrakcyjną ofertę dla małych przedsiębiorstw, gdzie w działaniu sprawdzą się bogate aplikacje firmowe oraz niezawodność.

Stacje dysków DS109j i DS209j
ds109_jSercem stacji dysków Synology DS209j jest procesor 266 MHz. Urządzenie posiada 64MB pamięci RAM i 3 porty USB i obsługuje dwa dyski twarde. Dysk sieciowy DS109j ma taki sam procesor i liczbę portów USB, natomiast pamięć RAM wynosi 32MB i jest to model jednodyskowy. Oba modele są ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników domowych, którzy oczekują bogatych aplikacji multimedialnych oraz przyjaznego dla użytkownika interfejsu zarządzania w kompaktowej konstrukcji.

Uchwyty do dysków 2,5-calowych
Specjalne uchwyty umożliwiają wykorzystanie dysków 2,5” w wybranych modelach serwerów Synology. Gdy w stacjach DS109j, DS209j, DS109 i DS209 zainstalowane są 2,5” dyski twarde, system uruchamia wentylator chłodzący tylko wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba. Nawet wówczas działa on na niewielkich obrotach, wystarczających do zachowania bezpiecznej temperatury. Rozwiązanie takie zmniejsza zużycie energii oraz minimalizuje wibracje, co przekłada się na dłuższy czas bezawaryjnej pracy dysków.

Przeczytaj także:   Mobilna stacja robocza HP EliteBook 8740w

Ceny – w ofercie oficjalnego dystrybutora na Polskę, firmy PROXON:
Synology DS109j – 590,00 zł netto
Synology DS109 – 1080,00 zł netto
Synology DS209j – 840,00 zł netto
Synology DS209 – 1390,00 zł netto


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku