14/04/2009

Plus stawia na nowatorskie rozwiązania

Plus zdobył zaufanie Polaków i jest największą siecią komórkową w Polsce. Według danych na koniec 2008 r., klientami sieci było 14  mln 473 tys. osób, czyli więcej niż u każdego z konkurentów. To także więcej niż liczba ludności takich krajów Unii Europejskiej jak Portugalia, Grecja czy Szwecja.

Polkomtel S.A, operator sieci Plus, nie podlega sztywnym regułom i strategiom ponadnarodowych korporacji. Dzięki temu jest w stanie szybciej reagować na zmiany oczekiwań i potrzeb klientów, a co za tym idzie może wykazywać się nowatorstwem. Przykładem innowacyjności Plusa może być choćby Umowa minutowa, której czas trwania nie jest liczony w latach, lecz w minutach wykonanych rozmów. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w MixPlusie, z którego korzysta już co drugi użytkownik mixa w Polsce. Plus jako jedyny proponuje im umowę na liczbę doładowań, a nie miesięcy.

Kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu udało się Plusowi wyjść ponad „średnią rynkową” i odróżnić od konkurencji, jest 36.6. Jest to oferta skierowana specjalnie do młodych osób korzystających z telefonów na kartę, w której nie ma problemu pustego konta, a jest za to Chill Bill, czyli unikatowy na skalę europejską serwis płacący użytkownikom za odsłuchanie reklam.

W połowie marca br. sieć Plus zaproponowała jedne z najtańszych połączeń na rynku. W Simplusie minuta rozmowy do wszystkich sieci, poza Play, kosztuje 29 groszy, a minuta rozmowy w sieci Plus to jedynie 19 groszy. To dwa profile, z których można korzystać bez żadnych ograniczeń tak długo, jak się chce, wystarczy mieć aktywne konto. Tylko 19 gr za minutę w rozmowach wewnątrz sieci oznacza, że największa liczba użytkowników telefonów komórkowych w Polsce cieszy się bardzo tanimi połączeniami telefonicznymi bez żadnych ograniczeń minutowych.

Wśród dodatkowych usług oferowanych przez sieć Plus wyjątkowym rozwiązaniem jest Muzodajnia, serwis pozwalający legalnie ściągać muzykę nie tylko na komputer, ale również bezpośrednio na telefon. Ściąganie muzyki w zagranicznych serwisach to zwykle koszt ok. 1 $ za utwór. W Muzodajni już za 5 zł można pobrać 25 utworów, a w najkorzystniejszej ofercie średnia cena za jeden utwór wynosi zaledwie 8 gr.

Przeczytaj także:   Motorola: czytnik kodów kreskowych do noszenia na palcach dłoni

Operatorowi sieci Plus oferuje największy zasięg. Znajduje się w nim ponad 99% ludności naszego kraju, natomiast z  superszybkiej technologii trzeciej generacji można korzystać w ponad 1450 miejscowościach zamieszkanych przez ponad 50% ludności.

W ostatnich miesiącach odbyło się kilka niezależnych testów mobilnego internetu. Z badań przeprowadzonych przez magazyn „Komputer Świat” oraz badań serwisu internetowego Telix.pl wynika, że iPlus pozwala na najszybszy mobilny dostęp do internetu o  największym zasięgu w Polsce. Ocena ta znalazła potwierdzenie w raporcie przygotowanym przez specjalizującą się w audycie teleinformatycznym firmę doradczą Audytel. Według raportu, operator sieci Plus został uznany za najlepszego dostawcę usług z zakresu mobilnego intrenetu w Polsce, zaś iPlus za ofertę gwarantującą największą stabilność połączenia oraz najszybsze transfery danych na rynku. Ostatnio czołową pozycję iPlusa potwierdził także test magazynu „Mobility”. Zdaniem redakcji,  Plus „zaskoczył najbardziej pozytywnie”, jeśli chodzi o połączenia w technologii EDGE, natomiast w technologii UMTS to „klasa sama w sobie”, która „bije wszystkich na głowę”.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]