16/04/2009

QlikView for iPhone – pierwszy Business Intelligence dla iPhone

QlikTech, dostawca oprogramowania typu Business Intelligence (BI), ogłosił dziś natychmiastową dostępność narzędzia QlikView for iPhone, pierwszej interaktywnej mobilnej aplikacji BI zbudowaną specjalnie dla iPhone’a.

Inaczej niż niektóre mobilne aplikacje BI ze sztywnym interfejsem i ograniczonymi funkcjonalnościami, QlikView for iPhone w pełni wykorzystuje trójwymiarowy wyświetlacz Multi-Touch oraz odbiornik GPS, aby dostarczyć użytkownikom cenionych funkcjonalności QlikView.

Profesjonaliści potrzebują mobilnego dostępu do pełnych informacji w czasie rzeczywistym, a nie do statycznych raportów, które pozbawione są szczegółowych informacji. Dzięki QlikView for iPhone, sprzedawcy mogą zagłębiać się w informacje i wyciągać z nich szczegółowe, aktualne dane biznesowe i analizy, które pozwolą im lepiej wykonywać swoją pracę. Począwszy od danych o wybranym kliencie lub produkcie do pojedynczego SKU lub imienia pracownika, QlikView for iPhone dostarcza użytkownikom to, co jest potrzebne w danym momencie.
qlikv2
„Dokładnie zbadaliśmy rynek mobilnych aplikacji BI i okazało się, że wszystkie poprzednie próby stworzenia aplikacji spełniającej wymagania mobilnego użytkownika spełzły na niczym”, mówi Anthony Deighton, starszy wiceprezes ds. produktu w QlikTech.   „Wyświetlanie statycznego raportu na ekranie urządzenia, jak czyni to rozwiązanie Oracle, może być nieznacznie pomocne, ale dostarcza także niezwykle frustrujących doświadczeń, ponieważ nie daje możliwości interakcji z danymi. W QlikView for iPhone użytkownicy otrzymują mobilny widok wybranej podgrupy danych, a także dostęp do informacji biznesowych, których potrzebują. Interaktywność jest jedynym sposobem, aby zaspokoić nadzieje pokładane w mobilnych aplikacjach BI”.

qlikv1QlikView for iPhone w pełni korzysta z możliwości jakie daje interfejs iPhone. Cała aplikacja korzysta z funkcji multi-touch dzięki pełnej implementacji gestów palcami, do których przywykli już użytkownicy. Proste ruchy palcami po ekranie dotykowym pozwalają użytkownikom wybierać, modyfikować i zagłębiać się w dane. Aby wyczyścić wybór, wystarczy potrząsnąć urządzeniem. Popularny trójwymiarowy interfejs Cover Flow pozwala użytkownikom przeglądać analizy w taki sam sposób, w jaki odbywa się przeglądanie okładek albumów i wykonawców w programie iTunes. Wszystkie zmiany są odzwierciedlane na ekranie Cover Flow w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo, QlikView for iPhone wykorzystuje odbiornik GPS do tworzenia raportów dotyczących danej lokalizacji. Na przykład, QlikView for iPhone może automatycznie wyświetlać dane danego dostawcy, oddziału lub dystrybutora, gdy użytkownik znajdzie się w jego lokalizacji lub siedzibie. Gdy sprzedawcy przed spotkaniem szybko potrzebują informacji na temat danego konta, nie musza już wertować listy na której znajduje się 250 kont przypisanych do danego regionu. Zamiast tego, dzięki odbiornikowi GPS, iPhone będzie wiedział, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik i szybko odnajdzie dane biznesowe dotyczące miejsca, do którego się udaje.

QlikView for iPhone to potężne narzędzie skierowane do generacji Google – ludzi, którzy chcą i oczekują, że dane biznesowe będą zawsze w zasięgu ręki.

„QlikView for iPhone zaciera granice pomiędzy mobilnymi i stacjonarnymi narzędziami BI” – twierdzi Deighton. „Od lat użytkownicy mobilni marzyli o możliwość dostępu do w pełni aktualnych danych dotyczących sprzedaży, zapasów i finansów firmy. QlikView for iPhone obraca to marzenie w rzeczywistość. Gdy raz zakosztuje się mobilnego dostępu do danych biznesowych w czasie rzeczywistym, nie ma już od tego odwrotu”.

Aplikację można pobrać za darmo z: tej strony

Wersja demo: www.qliktech.com/iphone

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...