Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/04/2009

Seagate przedstawia energooszczędne dyski Barracuda LP

Seagate Technology przedstawił serię energooszczędnych, 3,5-calowych dysków, które cechują się rekordową pojemnością i efektywnością. W porównaniu z tradycyjnymi dyskami desktopowymi, pamięci Barracuda LP zużywają o ok. 50% mniej energii.

Nowa linia dysków Seagate Barracuda® LP (Low Power) zapewnia wysoką niezawodność oraz umożliwia  firmom i użytkownikom indywidualnym znaczące oszczędności. Poprzez redukcję wydatków na energię, generowanie niższego poziomu hałasu oraz niższą temperaturę pracy w porównaniu z tradycyjnymi dyskami,  Barracuda LP pomagają przedłużyć trwałość poszczególnych komponentów systemu.
barracudalp-green
– Rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne systemy nie jest wyłącznie “fenomenem data center”. Coraz większa liczba zewnętrznych pamięci masowych czy desktopów ma za zadanie zapewnić efektywność energetyczną oraz doskonałą wydajność. Cieszymy się, że dyski Barracuda LP, oferując niskie zużycie energii, są przyjazne środowisku i pozwalają użytkownikom zredukować wydatki na energię” – twierdzi Joan Motsinger, Seagate vice president of Personal Systems Marketing and Strategy.

Dyski Barracuda LP, posiadające prędkość obrotową 5900 RPM, dostępne są w następujących pojemnościach: 2TB, 1.5TB oraz 1TB.

Szczegółowe informacje o serii Barracuda LP można znaleźć: tutaj

www.seagate.com

Przeczytaj także:   Intel wprowadza niedrogie, 40-gigabajtowe dyski SSD

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Rękawica, którą można dostosować do wielu aplikacji

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   WD Scorpio Blue 750GB do notebooków

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku