19/04/2009

Spil Games największą siecią serwisów z grami online

Spil Games, właściciel m.in. strony Gry.pl, pokonał czołowe portale i stał się największą na świecie siecią serwisów z grami online. Według statystyk comScore globalny zasięg serwisów Spil Games oraz ruch na witrynach tej platformy wzrósł w ciągu ubiegłego roku o 75%.

Umożliwiło to przesunięcie się Spil Games w rankingu oglądalności z pozycji piątej, na której sieć znajdowała się na początku 2008r na pierwszą w najnowszym komunikacie comScore Media Metrix. Według danych Google Analitics globalny zasięg grupy Spil Games wynosi ponad 100 mln internautów (Google Analitics, 2008.12).

Największy 269% wzrost oglądalności odnotowany został w Stanach Zjednoczonych. W Polsce w okresie luty 2008 – styczeń 2009 liczba użytkowników serwisów Spil Games wzrosła o 23%, osiągając w styczniu ponad 3,14 mln osób. Liczba odsłon natomiast wzrosła o 20% i wyniosła w ostatnim miesiącu roku 666 mln (Megapanel PBI/Gemius, 2008.02, 2009.01).

„W zeszłym roku skupiliśmy się na tworzeniu i rozbudowie witryn lokalnych oraz na rozwoju liczby ich użytkowników. Cieszymy się, iż obrana strategia okazała się skuteczna i jesteśmy niezwykle dumni z pozycji lidera popularności wśród platform z grami online” – Peter Driessen, Prezes sieci Spil Games. „Sukces wydaje tym większy, iż pokonaną konkurencją są przede wszystkim serwisy powiązane z globalnymi portalami, jak Yahoo! Games and MSN Games” – dodaje Peter Driessen.

gry_pl

Polskie statystyki witryn Spil Games uwzględnionych w badaniu Megapanel PBI/Gemius, 2009.01: Polski ruch mierzony w badaniu Megapanel obejmuje witryny Gry.pl, MiniGry.pl oraz GirlsGoGames.pl. Największa z nich Gry.pl odwiedzana jest przez blisko 3mln użytkowników miesięcznie (Megapanel PBI/Gemius, 2009.01). Strona skierowana jest do użytkowników w wieku 16-34 lata i udostępnia gry flasz’owe z kilkunastu kategorii, jak gry zręcznościowe, logiczne, karciane czy sportowe. MiniGry.pl oferuje natomiast gry i zabawy przeznaczone dla młodszych dzieci, GirlsGoGames – dla dziewcząt.

SpilGames.com

www.gry.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...