21/04/2009

Transcend mocniejszy na polskim rynku dzięki FEN

Do sklepów partnerskich Konsorcjum FEN trafiły urządzenia produkowane przez Transcend Information Inc. – dostawcę m.in. pamięci flash USB, kart pamięci oraz dysków SSD. W kwietniu br. Konsorcjum FEN zostało oficjalnym dystrybutorem produktów Transcend na polskim rynku.

Transcend to uznany na świecie producent pamięci masowych, urządzeń multimedialnych, akcesoriów fotograficznych oraz peryferiów komputerowych. Główny obszar zainteresowania firmy to rynek szeroko pojętych pamięci do komputerów stacjonarnych i przenośnych, pamięci flash USB oraz kart pamięci.

– „Nośniki danych to kategoria produktów, która znajduje coraz to nowe zastosowania wśród użytkowników. Rożnego rodzaju kości pamięci czy dyski SSD wykorzystujemy codziennie w wielu urządzeniach zarówno w pracy, jak i na użytek domowych zastosowań. Podjęta pomiędzy Konsorcjum FEN i Transcend współpraca spowoduje, że produkty Transcend staną się szerzej dostępne dla tych osób, które cenią funkcjonalność, trwałość oraz ciekawy design peryferiów komputerowych” – mówi Adam Radke, Dyrektor Operacyjny Konsorcjum FEN.

transcend_v90p_8gbUżytkowników telefonów komórkowych, cyfrowych aparatów i kamer oraz odtwarzaczy MP3, którym szczególnie zależy na dużej pojemności oraz szybkim transferze, z pewnością zainteresują karty pamięci SD i SDHC. Zaimplementowana w nich funkcja ECC (Error Correcting Code) automatycznie wykrywa i koryguje ewentualne błędy pojawiające się przy transferze danych, chroniąc przed ich utratą. Do bezpiecznego przenoszenia danych można wykorzystać serię eleganckich i wydajnych pamięci USB – JetFlash, którym producent zapewnia dożywotnią gwarancję. Dołączone do pamięci oprogramowanie JetFlash elite ułatwia zarządzanie danymi oraz znacznie poszerza możliwości samego modułu pamięci.

Ciekawą część oferty stanowią zewnętrzne dyski StoreJet, wyposażone w potrójny system ochrony przeciwwstrząsowej. Dzięki temu urządzenia te spełniają rygorystyczne wymogi wojskowych standardów odporności na skutek upadków i są rekomendowane do pracy w trudnych warunkach. Asortyment uzupełniają coraz bardziej popularne dyski SSD. Szybkie, bezgłośne i odporne na uszkodzenia nośniki z interfejsem SATA to doskonała transcend_ts32gssd34e-1propozycja w dobie technologicznej migracji z dysków talerzowych. Z kolei ExpressCard to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia rozbudowę przestrzeni dyskowej notebooka oraz przyspiesza jego pracę.

Urządzenia Trenscend są już dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN. Karty SD i SDHC oraz pamięci flash USB objęte są dożywotnią gwarancją producenta, natomiast na dyski zewnętrzne i dyski SSD gwarancja obowiązuje przez 24 miesiące.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...