Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/04/2009

Transcend mocniejszy na polskim rynku dzięki FEN

Do sklepów partnerskich Konsorcjum FEN trafiły urządzenia produkowane przez Transcend Information Inc. – dostawcę m.in. pamięci flash USB, kart pamięci oraz dysków SSD. W kwietniu br. Konsorcjum FEN zostało oficjalnym dystrybutorem produktów Transcend na polskim rynku.

Transcend to uznany na świecie producent pamięci masowych, urządzeń multimedialnych, akcesoriów fotograficznych oraz peryferiów komputerowych. Główny obszar zainteresowania firmy to rynek szeroko pojętych pamięci do komputerów stacjonarnych i przenośnych, pamięci flash USB oraz kart pamięci.

– „Nośniki danych to kategoria produktów, która znajduje coraz to nowe zastosowania wśród użytkowników. Rożnego rodzaju kości pamięci czy dyski SSD wykorzystujemy codziennie w wielu urządzeniach zarówno w pracy, jak i na użytek domowych zastosowań. Podjęta pomiędzy Konsorcjum FEN i Transcend współpraca spowoduje, że produkty Transcend staną się szerzej dostępne dla tych osób, które cenią funkcjonalność, trwałość oraz ciekawy design peryferiów komputerowych” – mówi Adam Radke, Dyrektor Operacyjny Konsorcjum FEN.

transcend_v90p_8gbUżytkowników telefonów komórkowych, cyfrowych aparatów i kamer oraz odtwarzaczy MP3, którym szczególnie zależy na dużej pojemności oraz szybkim transferze, z pewnością zainteresują karty pamięci SD i SDHC. Zaimplementowana w nich funkcja ECC (Error Correcting Code) automatycznie wykrywa i koryguje ewentualne błędy pojawiające się przy transferze danych, chroniąc przed ich utratą. Do bezpiecznego przenoszenia danych można wykorzystać serię eleganckich i wydajnych pamięci USB – JetFlash, którym producent zapewnia dożywotnią gwarancję. Dołączone do pamięci oprogramowanie JetFlash elite ułatwia zarządzanie danymi oraz znacznie poszerza możliwości samego modułu pamięci.

Ciekawą część oferty stanowią zewnętrzne dyski StoreJet, wyposażone w potrójny system ochrony przeciwwstrząsowej. Dzięki temu urządzenia te spełniają rygorystyczne wymogi wojskowych standardów odporności na skutek upadków i są rekomendowane do pracy w trudnych warunkach. Asortyment uzupełniają coraz bardziej popularne dyski SSD. Szybkie, bezgłośne i odporne na uszkodzenia nośniki z interfejsem SATA to doskonała transcend_ts32gssd34e-1propozycja w dobie technologicznej migracji z dysków talerzowych. Z kolei ExpressCard to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia rozbudowę przestrzeni dyskowej notebooka oraz przyspiesza jego pracę.

Przeczytaj także:   Good Design Award 2009 dla routera D-Linka

Urządzenia Trenscend są już dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN. Karty SD i SDHC oraz pamięci flash USB objęte są dożywotnią gwarancją producenta, natomiast na dyski zewnętrzne i dyski SSD gwarancja obowiązuje przez 24 miesiące.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Zestaw głośnikowy Altec Lansing VS4621 2.1 dla graczy i nie tylko

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Atos Origin zakończył testy systemów IT na Vancouver 2010

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku