23/04/2009

Zestawy CERTUM do składania podpisu elektronicznego

Od dziś w ponad 100 salonach sieci Vobis oraz w sklepie internetowym Vobis.pl dostępne są zestawy do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego. Wchodzące w skład zestawów certyfikaty kwalifikowane wydawane są przez CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji należące do Unizeto Technologies SA. Bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą certyfikatu kwalifikowanego jest niezbędny między innymi przy: przesyłaniu deklaracji ZUS, „załatwianiu” drogą elektroniczną formalności w urzędach administracji publicznej, składaniu e-Deklaracji podatkowych oraz zawieraniu umów i wystawianiu faktur w formie elektronicznej.

Wszelkie formalności związane z zakupem i aktywacją Zestawów CERTUM takie jak weryfikacja tożsamości, zawarcie umowy, aktywacja karty, złożenie wniosku oraz pobranie online certyfikatu kwalifikowanego można dokonać na miejscu w salonach sieci VOBIS. Tym samym CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji posiada największą w Polsce sieć punktów, gdzie można uzyskać certyfikat kwalifikowany w ciągu jednego dnia.

certum_3
Bezpieczny podpis elektroniczny jest narzędziem uniwersalnym. Od maja 2008 urzędy w całej Polsce mają obowiązek przyjmowania dokumentów podpisanych elektronicznie na równi z dokumentami tradycyjnymi, dzięki temu podpis elektroniczny wykorzystany jest nie tylko w komunikacji z ZUS (program Płatnik), ale także w wielu innych obszarach związanych z aktywnością gospodarczą i nie tylko. Obecnie podpis elektroniczny w Polsce jest coraz powszechniej stosowany m.in. do:
•    Występowania do urzędu podawczego ZUS w sprawie wydania różnych zaświadczeń np. o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie społeczne.
•    Rozliczeń podatkowych w systemie e-Deklaracje.
•    Komunikowania się z urzędami centralnymi i samorządowymi w całym kraju, także z GUS, PFRON, GIODO, GIIF, KRS.
•    Zawierania umów oraz wystawiania faktur elektronicznych.
•    Składania ofert w aukcjach elektronicznych.
•    Podpisywania dokumentów firmowych.
•    Potwierdzania autorstwa dokumentów – np. dzieł literackich, projektów, prac artystycznych zapisanych w postaci cyfrowej.

certumBezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą certyfikatu kwalifikowanego, pozwala w jednoznaczny sposób zidentyfikować tożsamość osoby, która się nim posługuje i  tylko on  jest równoważny prawnie podpisowi własnoręcznemu. Stosowanie podpisu elektronicznego daje znaczące korzyści takie jak oszczędność czasu, wysiłku ludzkiego oraz papieru i energii. Umożliwia pełne wykorzystanie komunikacji internetowej w administracji publicznej oraz w biznesie, wpływając na redukcję kosztów prowadzonej działalności.

Podpis elektroniczny jest rozwiązaniem dla osób, które w swoich firmach i instytucjach zamierzają wykorzystywać dokument w formie elektronicznej przy zachowaniu jego mocy prawnej, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

certum_2Zestaw CERTUM z certyfikatem kwalifikowanym służącym do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego, dostępny jest w salonach sieci Vobis w dwóch wersjach:
•    z czytnikiem kart kryptograficznych (mini oraz standard)
•    bez czytnika.

Wersja druga przeznaczona jest dla posiadaczy czytników kart kryptograficznych lub osób korzystających ze stacji roboczych w systemie zmianowym. Okres ważności certyfikatu kwalifikowanego przynależnego do Zestawu CERTUM wynosi rok lub dwa lata w zależności od preferencji zamawiającego. Po wygaśnięciu ważności certyfikatu, istnieje możliwość jego odnowienia.

Powyższe zestawy można nabyć we wszystkich salonach sieci Vobis, a także w sklepie internetowym Vobis.pl w cenach netto od 199 zł (242,78 zł brutto) do 315 zł (384,30 zł brutto), w zależności od wersji oraz wybranego okresu ważności certyfikatu. Pracownicy salonów sieci VOBIS w trakcie szkoleń uzyskali niezbędną wiedzę i są w pełni przygotowani do obsługi osób zainteresowanych zestawami do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...