07/05/2009

E.I.C. o nieautoryzowanych punktach sprzedaży Onkyo

Firma Electronic International Commerce opublikował listę nieautoryzowanych punktów sprzedaży Onkyo w Polsce oraz poinformowała o konsekwencje prawne jakie mogą dotknąć nieautoryzowanych dealerów.

Sprzedaż urządzeń elektronicznych Onkyo jest objęta systemem identyfikacji i kontroli, stworzonym przez powołane onkw tym celu państwowe organy kontrolne. Firmy, które sprzedają lub osoby prywatne, które kupują urządzenia Onkyo poza siecią autoryzowanych dystrybutorów współpracujących z E.I.C. Sp. z o.o. muszą liczyć się z ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami płynącymi z niedopełnienia obowiązków wynikających z różnych ustaw w świetle prawa cywilnego jak i prawa karnego.

Do problemów jakie mogą dotknąć nieautoryzowanych dealerów należą:

• Weryfikacja rzetelności sprzedawców w wykonaniu obowiązków wprowadzającego oraz/lub zbierającego w odniesieniu do zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podstawa prawna: przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
• Notyfikacja do właściwych terenowo Urzędów Skarbowych o możliwości popełnienia wykroczenia skarbowego (oczywiście wyłącznie w uzasadnionych przypadkach). Podstawa prawna: Art. 304 par. K.P.K.
• Zintensyfikowanie akcji informacyjnej na forach branżowych, informujących klientów o przysługujących im prawach związanych wyłącznie z posiadaniem oryginalnej karty gwarancyjnej wydanej przez E.I.C. Sp. z o.o.
• Informowanie potencjalnych klientów o braku profesjonalnej obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej na urządzenia będące w dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o., a nie posiadających oryginalnej karty gwarancyjnej.
• Występowanie na drogę prawną wobec podmiotów wykorzystujących prawa autorskie i pokrewne przynależne E.I.C. Sp. z o.o. do wszelkich tłumaczeń instrukcji obsługi urządzeń i dokumentacji technicznej oraz treści oryginalnych gwarancji, towarzyszących sprzętowi. Podstawa prawna: Art. 78 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego.

„Szanownych Klientów chcemy równocześnie poinformować, że wszystkie urządzenia Onkyo objęte są gwarancją do trzech lat i bezpłatną obsługą w tym okresie zgodnie z zasadą: „door-to-door”, posiadają instrukcję obsługi w języku polskim i pełne wsparcie techniczne. Równocześnie musimy poinformować, że na podstawie posiadanych serii numerów fabrycznych urządzeń Onkyo sprzedawanych przez nas na terenie Polski, które otrzymujemy z każdą dostawą od producenta, jesteśmy w stanie ustalić, czy dany produkt pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, czy też nie. Kontrolę zgodności numerów fabrycznych przechodzą wszystkie urządzenia docierające do Serwisu Centralnego Onkyo. Brak zgodności numeru widniejącego na dostarczonym do serwisu sprzęcie z serią numerów znajdującą się w naszej bazie danych powoduje odmowę bezpłatnej naprawy oraz wdrożenie procedury identyfikacji pochodzenia sprzętu.” – informuje Electronic International Commerce

Listę nieautoryzowanych sprzedawców Onkyo w Polsce można znaleźć: tutaj
Wykaz autoryzowany sprzedawców Onkyo w Polsce dostępny jest: tutaj

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...