Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

07/05/2009

E.I.C. o nieautoryzowanych punktach sprzedaży Onkyo

Firma Electronic International Commerce opublikował listę nieautoryzowanych punktów sprzedaży Onkyo w Polsce oraz poinformowała o konsekwencje prawne jakie mogą dotknąć nieautoryzowanych dealerów.

Sprzedaż urządzeń elektronicznych Onkyo jest objęta systemem identyfikacji i kontroli, stworzonym przez powołane onkw tym celu państwowe organy kontrolne. Firmy, które sprzedają lub osoby prywatne, które kupują urządzenia Onkyo poza siecią autoryzowanych dystrybutorów współpracujących z E.I.C. Sp. z o.o. muszą liczyć się z ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami płynącymi z niedopełnienia obowiązków wynikających z różnych ustaw w świetle prawa cywilnego jak i prawa karnego.

Do problemów jakie mogą dotknąć nieautoryzowanych dealerów należą:

• Weryfikacja rzetelności sprzedawców w wykonaniu obowiązków wprowadzającego oraz/lub zbierającego w odniesieniu do zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podstawa prawna: przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
• Notyfikacja do właściwych terenowo Urzędów Skarbowych o możliwości popełnienia wykroczenia skarbowego (oczywiście wyłącznie w uzasadnionych przypadkach). Podstawa prawna: Art. 304 par. K.P.K.
• Zintensyfikowanie akcji informacyjnej na forach branżowych, informujących klientów o przysługujących im prawach związanych wyłącznie z posiadaniem oryginalnej karty gwarancyjnej wydanej przez E.I.C. Sp. z o.o.
• Informowanie potencjalnych klientów o braku profesjonalnej obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej na urządzenia będące w dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o., a nie posiadających oryginalnej karty gwarancyjnej.
• Występowanie na drogę prawną wobec podmiotów wykorzystujących prawa autorskie i pokrewne przynależne E.I.C. Sp. z o.o. do wszelkich tłumaczeń instrukcji obsługi urządzeń i dokumentacji technicznej oraz treści oryginalnych gwarancji, towarzyszących sprzętowi. Podstawa prawna: Art. 78 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego.

“Szanownych Klientów chcemy równocześnie poinformować, że wszystkie urządzenia Onkyo objęte są gwarancją do trzech lat i bezpłatną obsługą w tym okresie zgodnie z zasadą: „door-to-door”, posiadają instrukcję obsługi w języku polskim i pełne wsparcie techniczne. Równocześnie musimy poinformować, że na podstawie posiadanych serii numerów fabrycznych urządzeń Onkyo sprzedawanych przez nas na terenie Polski, które otrzymujemy z każdą dostawą od producenta, jesteśmy w stanie ustalić, czy dany produkt pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, czy też nie. Kontrolę zgodności numerów fabrycznych przechodzą wszystkie urządzenia docierające do Serwisu Centralnego Onkyo. Brak zgodności numeru widniejącego na dostarczonym do serwisu sprzęcie z serią numerów znajdującą się w naszej bazie danych powoduje odmowę bezpłatnej naprawy oraz wdrożenie procedury identyfikacji pochodzenia sprzętu.” – informuje Electronic International Commerce

Przeczytaj także:   Yamaha CD-N500 – wszechstronny sieciowy odtwarzacz CD

Listę nieautoryzowanych sprzedawców Onkyo w Polsce można znaleźć: tutaj
Wykaz autoryzowany sprzedawców Onkyo w Polsce dostępny jest: tutaj


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Samsung przegonił Apple’a w 2014 roku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   SoundMagic EH10 dla aktywnych

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku