12/05/2009

Ideas Everywhere – konkurs graficzny Lenovo zakończony

Firma Lenovo ogłosiła zwycięzców zakończonego 30 kwietnia 2008 r. konkursu graficznego „Ideas Everywhere”, który był skierowany do studentów uczelni wyższych uczących się na wydziałach grafiki i informatyki, a także studentów innych kierunków, dowolnego typu studiów. Konkurs „Ideas Everywhere” został przeprowadzony we współpracy z wybranymi uczelniami w pięciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz we Wrocławiu będącymi „Uczelniami Partnerskimi”.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych prac studentów, inspirowanych hasłem promującym serię notebooków Lenovo IdeaPad „Ideas Everywhere”, w ramach trzech grup projektów:
1mi•    reklama prasowa notebooka IdeaPad Y530 (projekt graficzny 2D),
•    prezentacja produktu/ produktów Lenovo z linii IdeaPad (prezentacja
w technologii FLASH),
•    projekt stoiska/ prezentera przeznaczonego do eksponowania notebooka Lenovo IdeaPad Y530 lub całej serii laptopów IdeaPad (projekt 3D w formie wizualizacji graficznych).

Studenci umieszczali prace na specjalnie stworzonym, dedykowanym konkursowi portalu www.ideaseverywhere.pl

Młodzi projektanci zgłosili do konkursu 142 projekty (105 projektów graficznych 2D, 10 prezentacji flash i 27 projektów 3D). Poziom nadesłanych prac był wysoki a studenci wykazali się dużą kreatywnością i poczuciem estetyki. Przygotowane projekty zostały ocenione przez komisję konkursową, która wyłoniła 3 finalistów konkursu w każdej z trzech poniższych kategorii:

Kategoria „Projekt Graficzny 2D”
1m1. Jędrzej Wiliński
2. Marcin Czaja
3. Alicja Marszałek

Kategoria „Prezentacja w technologii flash”
1m21. Artur Grzybowski
2. Joanna Zysiak
3. Robert Przybylski

Kategoria „Wizualizacja 3D”
1. Aleksander Tryzna

1m3
2. Paweł Guz
3. Bartosz Stępień

Wyniki konkursu „Ideas Everywhere” zostały także zamieszczone na stronie www.ideaseverywhere.pl.

Zwycięzców pierwszych miejsc nagrodzono multimedialnymi notebookami Lenovo IdeaPad Y530. Uczestnicy konkursu, którzy zajęli drugie miejsca otrzymali jednorazowe stypendia w wysokości 2000 zł, natomiast autorzy trzeciego, najlepszego w danej kategorii projektu, zostali nagrodzeni tabletami Pentagram Titan.

Przeczytaj także:   Nowe projektory biznesowe od LG

www.ideaseverywhere.pl

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]