12/05/2009

Ideas Everywhere – konkurs graficzny Lenovo zakończony

Firma Lenovo ogłosiła zwycięzców zakończonego 30 kwietnia 2008 r. konkursu graficznego „Ideas Everywhere”, który był skierowany do studentów uczelni wyższych uczących się na wydziałach grafiki i informatyki, a także studentów innych kierunków, dowolnego typu studiów. Konkurs „Ideas Everywhere” został przeprowadzony we współpracy z wybranymi uczelniami w pięciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz we Wrocławiu będącymi „Uczelniami Partnerskimi”.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych prac studentów, inspirowanych hasłem promującym serię notebooków Lenovo IdeaPad „Ideas Everywhere”, w ramach trzech grup projektów:
1mi•    reklama prasowa notebooka IdeaPad Y530 (projekt graficzny 2D),
•    prezentacja produktu/ produktów Lenovo z linii IdeaPad (prezentacja
w technologii FLASH),
•    projekt stoiska/ prezentera przeznaczonego do eksponowania notebooka Lenovo IdeaPad Y530 lub całej serii laptopów IdeaPad (projekt 3D w formie wizualizacji graficznych).

Studenci umieszczali prace na specjalnie stworzonym, dedykowanym konkursowi portalu www.ideaseverywhere.pl

Młodzi projektanci zgłosili do konkursu 142 projekty (105 projektów graficznych 2D, 10 prezentacji flash i 27 projektów 3D). Poziom nadesłanych prac był wysoki a studenci wykazali się dużą kreatywnością i poczuciem estetyki. Przygotowane projekty zostały ocenione przez komisję konkursową, która wyłoniła 3 finalistów konkursu w każdej z trzech poniższych kategorii:

Kategoria „Projekt Graficzny 2D”
1m1. Jędrzej Wiliński
2. Marcin Czaja
3. Alicja Marszałek

Kategoria „Prezentacja w technologii flash”
1m21. Artur Grzybowski
2. Joanna Zysiak
3. Robert Przybylski

Kategoria „Wizualizacja 3D”
1. Aleksander Tryzna

1m3
2. Paweł Guz
3. Bartosz Stępień

Wyniki konkursu „Ideas Everywhere” zostały także zamieszczone na stronie www.ideaseverywhere.pl.

Zwycięzców pierwszych miejsc nagrodzono multimedialnymi notebookami Lenovo IdeaPad Y530. Uczestnicy konkursu, którzy zajęli drugie miejsca otrzymali jednorazowe stypendia w wysokości 2000 zł, natomiast autorzy trzeciego, najlepszego w danej kategorii projektu, zostali nagrodzeni tabletami Pentagram Titan.

www.ideaseverywhere.pl

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...