Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/05/2009

Lenovo IdeaPad S12 – NVIDIA ION w ataku

Firmy NVIDIA Corporation i Lenovo rozszerzyły możliwości komputerów mobilnych przedstawiając ekonomiczny, niewielki laptop mający oferować do 10 razy wyższą wydajność grafiki niż współczesne małe laptopy. Komputer Lenovo IdeaPad S12, zawierający procesor graficzny NVIDIA ION, oferuje ulepszoną obsługę szeregu aplikacji, zapewniając przy tym długi czas działania baterii dzięki efektywnej energetycznie konstrukcji.

Firma Lenovo wykorzystała konstrukcję układu NVIDIA ION do stworzenia płaskiego, lekkiego i energooszczędnego laptopa z 12-calowym ekranem, cechującego się ulepszoną kompatybilnością z wieloma aplikacjami. Lenovo IdeaPad S12 oferuje wystarczającą moc grafiki, aby móc wyświetlać filmy high-definition oraz  szereg wymagających gier, którym nie dałaby rady większość niewielkich, ekonomicznych komputerów. NVIDIA ION pozwala na uzyskanie tak niesamowitych możliwości dzięki najwyższej w branży wydajności grafiki przeznaczonej dla energooszczędnych procesorów.

s12_family_01

„NVIDIA ION to jedna z najnowszych technologii dostępnych w branży IT, przeznaczona dla kompaktowych i ekonomicznych komputerów. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które mogą ją wykorzystać”, powiedział Stephen DiFranco, wiceprezes i generalny dyrektor działu produktów konsumenckich w oddziale Americas Group firmy Lenovo. „Dzięki 12-calowemu wyświetlaczowi, pełnowymiarowej klawiaturze oraz bogatym funkcjom multimedialnym, IdeaPad S12 doskonale godzi bogate funkcje z niewielkim rozmiarem i ceną, których poszukuje rzesza klientów na całym świecie”.

s12_white_04

„Wyposażony w grafikę NVIDIA ION, Lenovo IdeaPad S12 to produkt, który zmienia oblicze tej branży”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Stanowi on wyraźne świadectwo, jak wydajny może być niewielki komputer, jeśli wyposażony jest w układ ION. Płaski i dostępny na każdą kieszeń S12 jest w stanie zrobić wszystko, czego oczekujesz od komputera PC, czyli możesz oglądać na nim filmy, grać w gry, przeglądać zdjęcia z wakacji czy edytować rodzinne filmy wideo”.

Grafika NVIDIA ION obsługuje:

s12_black_03•    Wszystkie wersje Windows XP, Vista
i Windows 7
•    Wideo HD, w tym filmy Blu-ray I
w rozdzielczości 1080p
•    Wideo HD w świetnej jakości z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora za pośrednictwem złącza HDMI
•    Popularne gry, w tym Spore i Battlefield Heroes
•    Grafikę DirectX 10 z zaawansowanymi możliwościami podłączania cyfrowych wyświetlaczy
•    Akcelerowaną sprzętowo konwersję i narzędzie do podnoszenie jakości wideo dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® CUDA™

Przeczytaj także:   NVIDIA i Audi - GPU w każdym samochodzie

Komputer Lenovo IdeaPad S12 z procesorem graficznym NVIDIA ION dostępny będzie w lecie bieżącego roku.

www.lenovo.com


Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   Hopscotch – programowanie dla dzieci? Łatwe i przyjemne!

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Nowoczesna płyta główna z obsługą pamięci DDR3 – GIGABYTE GA-EP43T-UD3L

Techcity na Facebooku