25/05/2009

Microsoft uczy robić profesjonalne zdjęcia telefonami z systemem Windows Mobile

Wykorzystując zbliżający się okres wakacyjny, kiedy wszyscy podróżują i robią mnóstwo zdjęć, Microsoft uruchomił kampanię edukacyjną dotyczącą profesjonalnego fotografowania aparatami telefonicznymi opartymi na systemie operacyjnym Windows Mobile.

Bazując na doświadczeniu światowej klasy specjalistów zajmujących się fotografią Microsoft przygotował poradnik zawierający  najważniejsze zasady, jakimi powinniśmy się kierować podczas robienia zdjęć telefonem. Kampanii fotograficznej towarzyszy uruchomienie dwóch usług  – otwartej wersji beta aplikacji  Microsoft My Phone oraz  Windows Live dla Windows Mobile. Porady i opis nowych usług  dostępne są na: dedykowanej  stronie.

fotogr

Porady skupiają się na najważniejszych elementach fotografowania. W poradniku znajdują się m.in. takie rozdziały jak:
wm•    „Nie pstrykaj bezmyślnie”
•    „Rejestruj otoczenie i zmieniaj punkt widzenia”
•    „Wstań przed słońcem”
•    „Lepiej niedoświetlić niż prześwietlić”
•    „Błysk wypełniający”
•    „Pomiar punktowy”

Twórcy opracowania dowodzą, że dzięki aparatowi fotograficznemu wbudowanemu w telefon komórkowy bazujący na systemie Windows Mobile użytkownicy mogą tworzyć profesjonalne i niezwykłe zdjęcia.

W ramach kampanii poza klasyczną fotografią Microsoft przedstawia także informacje jak wykorzystać telefon z systemem Windows Mobile do sychronizacji i zarządzania zdjęciami oraz jak z poziomu telefonu bezpośrednio udostępnić nasze zdjęcia wszystkim znajomym, bez względu na miejsce w którym się znajdziemy.

Usługa Microsoft My Phone daje użytkownikom możliwość stworzenia automatycznej kopii zapasowej kontaktów, zdjęć, plików video, kalendarza i wiadomości tekstowych zapisanych w  telefonach komórkowych. Dane będą przetrzymywane w indywidualnych internetowych katalogach chronionych hasłem. Dzięki temu, w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego, użytkownicy My Phone zachowają swoje dane, które będą mogli przenieść do nowego telefonu. Wszyscy użytkownicy telefonów pracujących w systemach Windows Mobile 6.0 lub 6.1 mogą pobrać i korzystać z usługi My Phone po odwiedzeniu strony http://myphone.microsoft.com.

Poprzez stronę kampanii foto użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile poznają również zalety dzielenia się zdjęciami ze swoimi bliskimi, wykorzystując do tego platformę Windows Live, z której obecnie korzysta ponad pół miliarda ludzi na całym świecie. Wszyscy przyszli i obecni użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile dowiedzą się jak łatwo można podzielić się fotografiami w oknie komunikatora Windows Live Messenger. Mobilna wersja usługi Windows Live jest dostępna dla telefonów z ekranem dotykowym i niedotykowym i  można  darmowo pobrać ją ze strony kampanii foto.

Przeczytaj także:   Multimedialny dotyk - pilot Logitech Harmony 1100

xperiahtcsamsung

Dodatkowo, już teraz można skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Orange. Odwiedzając tę stronę można poznać funkcjonalności trzech telefonów z systemem Windows Mobile, które znakomicie sprawdzają się również jako aparaty fotograficzne: Samsung Omnia, HTC Touch HD oraz Sony Ericsson Xperia X1.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]