Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2009

Microsoft uczy robić profesjonalne zdjęcia telefonami z systemem Windows Mobile

Wykorzystując zbliżający się okres wakacyjny, kiedy wszyscy podróżują i robią mnóstwo zdjęć, Microsoft uruchomił kampanię edukacyjną dotyczącą profesjonalnego fotografowania aparatami telefonicznymi opartymi na systemie operacyjnym Windows Mobile.

Bazując na doświadczeniu światowej klasy specjalistów zajmujących się fotografią Microsoft przygotował poradnik zawierający  najważniejsze zasady, jakimi powinniśmy się kierować podczas robienia zdjęć telefonem. Kampanii fotograficznej towarzyszy uruchomienie dwóch usług  – otwartej wersji beta aplikacji  Microsoft My Phone oraz  Windows Live dla Windows Mobile. Porady i opis nowych usług  dostępne są na: dedykowanej  stronie.

fotogr

Porady skupiają się na najważniejszych elementach fotografowania. W poradniku znajdują się m.in. takie rozdziały jak:
wm•    „Nie pstrykaj bezmyślnie”
•    „Rejestruj otoczenie i zmieniaj punkt widzenia”
•    „Wstań przed słońcem”
•    „Lepiej niedoświetlić niż prześwietlić”
•    „Błysk wypełniający”
•    „Pomiar punktowy”

Twórcy opracowania dowodzą, że dzięki aparatowi fotograficznemu wbudowanemu w telefon komórkowy bazujący na systemie Windows Mobile użytkownicy mogą tworzyć profesjonalne i niezwykłe zdjęcia.

W ramach kampanii poza klasyczną fotografią Microsoft przedstawia także informacje jak wykorzystać telefon z systemem Windows Mobile do sychronizacji i zarządzania zdjęciami oraz jak z poziomu telefonu bezpośrednio udostępnić nasze zdjęcia wszystkim znajomym, bez względu na miejsce w którym się znajdziemy.

Usługa Microsoft My Phone daje użytkownikom możliwość stworzenia automatycznej kopii zapasowej kontaktów, zdjęć, plików video, kalendarza i wiadomości tekstowych zapisanych w  telefonach komórkowych. Dane będą przetrzymywane w indywidualnych internetowych katalogach chronionych hasłem. Dzięki temu, w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego, użytkownicy My Phone zachowają swoje dane, które będą mogli przenieść do nowego telefonu. Wszyscy użytkownicy telefonów pracujących w systemach Windows Mobile 6.0 lub 6.1 mogą pobrać i korzystać z usługi My Phone po odwiedzeniu strony http://myphone.microsoft.com.

Poprzez stronę kampanii foto użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile poznają również zalety dzielenia się zdjęciami ze swoimi bliskimi, wykorzystując do tego platformę Windows Live, z której obecnie korzysta ponad pół miliarda ludzi na całym świecie. Wszyscy przyszli i obecni użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile dowiedzą się jak łatwo można podzielić się fotografiami w oknie komunikatora Windows Live Messenger. Mobilna wersja usługi Windows Live jest dostępna dla telefonów z ekranem dotykowym i niedotykowym i  można  darmowo pobrać ją ze strony kampanii foto.

Przeczytaj także:   ZyXEL NBG4115 – router do obsługi sieci 3G

xperiahtcsamsung

Dodatkowo, już teraz można skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Orange. Odwiedzając tę stronę można poznać funkcjonalności trzech telefonów z systemem Windows Mobile, które znakomicie sprawdzają się również jako aparaty fotograficzne: Samsung Omnia, HTC Touch HD oraz Sony Ericsson Xperia X1.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Mieszana Rzeczywistość odciąży laboratoria

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Komputer mobilny Motorola MC3100

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku