Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/05/2009

NETGEAR ReadyNAS z technologią X-RAID w domu i w firmie

Firma NETGEAR stale poszerza swoją ofertę urządzeń z serii ReadyNAS. Równolegle opracowywane są nowe rozwiązania, ułatwiające korzystanie z tych banków danych, takie jak technologia X-RAID.

Banki danych to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie i korzystanie z danych umieszczonych na dyskach, znajdujących się nie w komputerze, a w zewnętrznych urządzeniach, takich jak ReadyNAS. W banku mieści się kilka dysków, do których dostęp możliwy jest za pośrednictwem wszystkich komputerów połączonych z urządzeniem. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, a także rozbudowanych sieci domowych, w których uczestniczy kilka komputerów.

netgear_readynas2100

Seria urządzeń ReadyNAS systematycznie poszerza się o nowe modele oraz rozwiązania. Najnowszy bank danych z serii o numerze 2100, dostępny jest na rynku od niedawna. Wyposażony jest w niezwykle wygodną technologię netgear_readynas2100aX-RAID, którą posiadają wszystkie urządzenia z tej serii. Pozwala ona na wymianę dysków w urządzeniu bez potrzeby uciążliwego i czasochłonnego kopiowania danych – po prostu wyciąga się dysk, na jego miejsce wsadzając nowy, a dane pozostają nienaruszone. Dane te podlegają dodatkowej ochronie dzięki rozwiązaniom  Continuous Data Protection (CDP) i rozproszonemu serwisowi archiwizacyjnemu ReadyNAS Vault. Technologia ReadyNAS Vault polega na umieszczeniu danych w internetowej bazie, z której można je potem skopiować na dysk umieszczony w banku ReadyNAS.

Ponadto ReadyNAS 2100 posiada wymiary w standardzie 1U, głębokość obudowy wynosi jedynie 12 cali. Zużycie energii jest na bardzo niskim poziomie dzięki zastosowaniu technologii inteligentnego zarządzania mocą oraz zaawansowanych układów firmy Intel.

Przeczytaj także:   Ponad 100 filmów w pakiecie za 15 zł w tvscreen.pl

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku