04/05/2009

Nowe amplitunery od Sony

Firma Sony poszerza rodzinę swoich amplitunerów o cztery nowe modele. Do rodziny wchodzą: STR-DA6400ES – sztandarowy – „sieciowy” model z certyfikatem DLNA, oraz nowa seria DH, trzy kompleksowo zmodernizowane modele zastępujące serię DG.

Dzięki amplitunerowi STR-DA6400ES filmy w formacie High-Definition przestają być ograniczone czterema ścianami kina domowego. Urządzenie może odbierać materiał wideo HD z kompatybilnego komputera albo serwera, nawet jeśli znajduje się on w innym pomieszczeniu. W taki sam sposób można również przesyłać muzykę o wysokiej jakości – bez względu na to, czy źródłem dźwięku jest płyta winylowa, CD czy kaseta. Łączy, zatem analogowe archiwa muzyki ze światem urządzeń cyfrowych.

str-da6400es

Model STR-DA6400ES jest również przystosowany do odbioru radiostacji internetowych, takich jak SHOUTcast®, co znakomicie zwiększa możliwości słuchania muzyki w domu bez konieczności włączania komputera. Wszystkie sygnały audio, również z radiostacji internetowych, mogą być transmitowane nawet do trzech pomieszczeń jednocześnie. Sygnał wideo może być odbierany w innej strefie i kontrolowany za pomocą osobnego graficznego interfejsu użytkownika (Graphical User Interface).

7.1 kanałowy amplituner ma aż sześć wejść HDMI™, co zapewnia niezwykłą uniwersalność. Jedno z wejść znajduje się z przodu i bardzo ułatwia podłączanie np. kamer HD. Całości dopełniają dwa wyjścia HDMI oraz szereg zaawansowanych technologii – między innymi 1080/24P,Deep Colour czy x.v.Colour.

Do najważniejszych zalet modelu STR-DA6400ES należy zgodność z szerokim wachlarzem formatów dźwięku Full HD. Dekodery Dolby® True HD, Dolby Digital Plus, DTS® HD wspomagane przez procesor Cyfrowego Dźwięku Kinowego Sony zapewniają wrażenia, jak w prawdziwej sali kinowej. W optymalnym skonfigurowaniu parametrów zestawu pomaga system DCAC (Digital Cinema Auto-Calibration), dostosowujący ustawienia 7.1-kanałowego dźwięku
do miejsca odsłuchu.
dh800STR-DH800

Z kolei dotychczasową linię produktów STR-DG zastąpią trzy nowe amplitunery serii DH. Należący do klasy podstawowej STR-DH500, model średniej klasy STR-DH700 oraz najbardziej zaawansowany STR-DH800.

dh500

STR-DH500

Model STR-DH500 umożliwia reprodukcję 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego i posiada 3 wejścia i jedno wyjście (switcher) HDMI™. Wyposażenie urządzenia w system automatycznej kalibracji (Digital Cinema Auto Calibration) oraz port (Digital Media Port) pozwala na odtwarzanie muzyki z przenośnych urządzeń audio lub komputera za pomocą dostępnych opcjonalnie adapterów.

dh700STR-DH700

Dla osób, które oczekują dodatkowych funkcji firma Sony proponuje model STR-DH700, który posiada 7.1 kanałów,3 wejścia HDMI™ i jedno wyjście (repeter). Rozszerzeniem do STR-DH500 w tym urządzeniu są technologie x.v.Colour, Deep Colour oraz system podwójnego wzmacniacza. Jeden stopień mocy odpowiada za niskie częstotliwości, a drugi za wzmocnienie tonów średnich i wysokich. Dzięki technologii S-AIR tylne kanały dźwięku są transmitowane przez bezprzewodowy nadajnik. Takie rozwiązanie uwalnia użytkownika od konieczności prowadzenia przewodów przez całą długość pomieszczenia i zapewnia dużą swobodę przy aranżowaniu kina domowego.

www.sony.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...