21/05/2009

Nowy Nettop NTT Home W 300P

NTT SYSTEM S.A. od 05 maja b.r. wzbogacił swoją ofertę o nowy Nettop NTT Home W 300P. Jest to rewolucyjne rozwiązanie w kategorii mini desktopów.  NTT Home W 300P zaskakuje zarówno wyglądem jak  i możliwościami.

Nettop NTT Home W 300P to mini desktop PC z ogromnym potencjałem. Nie większy od standardowej książki, (wymiary nettopa w mm: 153x172x20), jest w pełni funkcjonalnym komputerem typu desktop, wyposażonym w rozwiązania graficzne i funkcje multimedialne. Nettop NTT Home W 300P, oprócz niewielkich rozmiarów, jest także super lekki, waży zaledwie 0,8 kg. Smukły, lekki nettop otwiera mnóstwo możliwości w oszczędzaniu miejsca, a jego stylowa, biała obudowa będzie stanowić ozdobę każdego domowego salonu.

nettop_ntt-1

W prosty sposób nettop można także zamontować na każdym monitorze LCD posiadającym system montowania w standardzie VESA 100. W dobie miniaturyzacji cecha oszczędności przestrzeni jest  bardzo ceniona  przez użytkowników.

300p_przod_1

Wyjątkowo mocną zaletą nowego nettopa NTT Home W 300P jest jego energooszczędność. Pobór prądu oscyluje w granicach 40W. Dla porównania zwykły komputer zużywa powyżej 100W. Pracując przez rok osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu użytkownik może zaoszczędzić 169 złotych. Zatem użytkowanie nettopa  to niepodważalna gwarancja oszczędności na poborze energii. Nettop NTT Home W 300P jest urządzeniem wyjątkowo cichym.  Podczas użytkowania jest praktycznie bezgłośny (23dB).

Mały, cichy, energooszczędny mini desktop jest  wydajnym, kompaktowym i energooszczędnym rozwiązaniem, przystępnym cenowo. Niska cena z pewnością może stanowić dodatkową zachętę do zakupu nettopa i wypróbowania jego zalet.

Nettop NTT Home  300P wyposażono w procesor Intel Atom230 CPU (1.6GHz), pamięć operacyjną SODIM 1GB DDR2 oraz dysk twardy 160GB 2.5”SATA. W urządzeniu zainstalowano Windows XP Home ULCPC. W wyposażeniu multimedialnego systemu znajduje się chipset SIS z wbudowaną kartą graficzną , karta sieciowa 1Gigabit oraz port: DVI-I, cztery porty USB, porty audio i konwerter DVI-VGA.

NTT System S.A. oferuje dwie wersje nettopa NTT Home W 300P, w zależności od przeznaczenia urządzenia: wersję business dla rozwiązań biurowych z dodatkowym oprogramowaniem typu NTT Remote Manager oraz SOHO dla użytkowników domowych, z przejściówką na HDMI, opcjonalnym Wi-Fi oraz programem antywirusowym F-Secure. W opcji „za dopłatą” dostępne są: klawiatura, mysz, karta sieci bezprzewodowej USB dongle 802.11 bg, uchwyt VESA do montażu nettopa na tylniej ścianie monitora lub TV, konwerter DVI-HDMI, kabel HDMI oraz głośniki.

Dane techniczne dla modelu NTT Home W 300P:
nettop_4-kopia-11

•    Procesor: Intel® Atom TM  230  1,6GHz FSB533
•    System operacyjny: Oryginalny Windows XP Home ULCPC
•    Chipset: SIS672+SIS968
•    Karta Graficzna: SIS307DV
•    Dysk twardy: 160GB 2,5″ S-ATA 3Gb/s
•    Pamięć RAM: 1GB SODIMM DDR2
•    Karta dźwiękowa: Realtek ALC662, 2ch
•    Karta sieciowa: 1 Gigabit: RLT8111DL
•    Porty tył: DVI-I, 4xUSB 2.0, LAN, Audio Jack
•    Porty front: 2xUSB 2.0, 2xAudio Jack
•    Wymiary (mm): 153x172x20
•    Waga: 0,8kg

Sugerowana cena detaliczna brutto z systemem MS Windows XP Home: 1099,00 zł

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...