13/05/2009

Popcorn Hour od EPA Systemy

EPA Systemy, dystrybutor produktów i rozwiązań IT, nawiązał współpracę z firmą Syabas Technology, producentem multimedialnych urządzeń znanych pod handlową nazwą Popcorn Hour. Jako pierwszy oferowany jest odtwarzacz audio / video – Popcorn Hour A110.

Ten uznany na świecie sieciowy odtwarzacz multimedialny pozwala na odtwarzanie praktycznie dowolnego formatu plików (w tym tak popularne jak mkv, avi, mpeg4)na telewizorze CRT lub LCD w najwyższej dostępnej rozdzielczości – Full HD 1080p poprzez szereg dostępnych złączy (HDMI, Component, Composite, S-Video). Oprócz plików video Popcorn Hour A-110 pozwala na odtwarzanie sygnału audio w najwyższej jakości, w tym formatów DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus oraz Dolby TrueHD. Oczywiście klasyczne pliki MP3 czy WMA są rónież odtwarzane.

popcorn_hour_a-110_

Odtwarzane pliki mogą się znajdować na wbudowanym w urządzeniu dysku twardym (obsługuje dyski 2.5″ i 3.5″ SATA) o pojemności do 2TB lub poprzez interfejs sieciowy 100Mbit/s z dowolnej dostępnej w sieci pamięci masowej (np. QNAP) lub serwera multimedialnego (w tym także klasycznego komputera z system Windows).

popcorn-hour-a-110-boxMożna także odtwarzać pliki multimedialne z innych nosników, np. podłaczanych do playera poprzez złącze USB przenośnych dysków twardych, pendrive czy napędów DVD. Dodatkowo jest możliwe odtwarzanie treści multimedialnych bezpośrednio z internetu poprzez Media Service Portal. Dostępne są takie serwisy internetowe jak YouTube, CNN, NBC, CBS i wiele innych. Można też korzystać z dostępnych internetowych stacji radiowych czy galerii zdjęć (np. Google Picassa czy Flickr).

Z ciekawych funkcji multimedialnych możliwe jest np. podłączenie klawiatury poprzez złącze USB do łatwego przeglądania internetu na ekarnie telewizora bezpośrednio z wykorzystaniem Popcorn Hour (posiada wbudowaną przeglądarkę internetową). Możliwe jest także pobieranie plików z sieci Torrent bezpośrednio na dysk odtwarzacza bez udziału komputera. Pozwala to na znaczne ułatwienie pracy – komputer nie musi być włączony w czasie pobierania plików.

Dodatkową funkcją urządzenia jest klasyczny dysk sieciowy dostępny dla użytkowników sieci lokalnej. Można na nim gromadzić i udostępniać dane lub wykorzystać dostępną przestrzeń jako miejsce na tworzenie kopii zapasowych. Dane są dostępne poprzez otoczenie sieciowe Windows lub usługę FTP.

Cena urządzenia: 815,00 PLN + VAT

Więcej: tutaj

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...