Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/05/2009

Popcorn Hour od EPA Systemy

EPA Systemy, dystrybutor produktów i rozwiązań IT, nawiązał współpracę z firmą Syabas Technology, producentem multimedialnych urządzeń znanych pod handlową nazwą Popcorn Hour. Jako pierwszy oferowany jest odtwarzacz audio / video – Popcorn Hour A110.

Ten uznany na świecie sieciowy odtwarzacz multimedialny pozwala na odtwarzanie praktycznie dowolnego formatu plików (w tym tak popularne jak mkv, avi, mpeg4)na telewizorze CRT lub LCD w najwyższej dostępnej rozdzielczości – Full HD 1080p poprzez szereg dostępnych złączy (HDMI, Component, Composite, S-Video). Oprócz plików video Popcorn Hour A-110 pozwala na odtwarzanie sygnału audio w najwyższej jakości, w tym formatów DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus oraz Dolby TrueHD. Oczywiście klasyczne pliki MP3 czy WMA są rónież odtwarzane.

popcorn_hour_a-110_

Odtwarzane pliki mogą się znajdować na wbudowanym w urządzeniu dysku twardym (obsługuje dyski 2.5″ i 3.5″ SATA) o pojemności do 2TB lub poprzez interfejs sieciowy 100Mbit/s z dowolnej dostępnej w sieci pamięci masowej (np. QNAP) lub serwera multimedialnego (w tym także klasycznego komputera z system Windows).

popcorn-hour-a-110-boxMożna także odtwarzać pliki multimedialne z innych nosników, np. podłaczanych do playera poprzez złącze USB przenośnych dysków twardych, pendrive czy napędów DVD. Dodatkowo jest możliwe odtwarzanie treści multimedialnych bezpośrednio z internetu poprzez Media Service Portal. Dostępne są takie serwisy internetowe jak YouTube, CNN, NBC, CBS i wiele innych. Można też korzystać z dostępnych internetowych stacji radiowych czy galerii zdjęć (np. Google Picassa czy Flickr).

Z ciekawych funkcji multimedialnych możliwe jest np. podłączenie klawiatury poprzez złącze USB do łatwego przeglądania internetu na ekarnie telewizora bezpośrednio z wykorzystaniem Popcorn Hour (posiada wbudowaną przeglądarkę internetową). Możliwe jest także pobieranie plików z sieci Torrent bezpośrednio na dysk odtwarzacza bez udziału komputera. Pozwala to na znaczne ułatwienie pracy – komputer nie musi być włączony w czasie pobierania plików.

Przeczytaj także:   Navigator 900X od Geniusa

Dodatkową funkcją urządzenia jest klasyczny dysk sieciowy dostępny dla użytkowników sieci lokalnej. Można na nim gromadzić i udostępniać dane lub wykorzystać dostępną przestrzeń jako miejsce na tworzenie kopii zapasowych. Dane są dostępne poprzez otoczenie sieciowe Windows lub usługę FTP.

Cena urządzenia: 815,00 PLN + VAT

Więcej: tutaj


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Akcesoria USB 3.0 od Unitek

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Windows 7 wyprzedził Windows Vista

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku