13/05/2009

Popcorn Hour od EPA Systemy

EPA Systemy, dystrybutor produktów i rozwiązań IT, nawiązał współpracę z firmą Syabas Technology, producentem multimedialnych urządzeń znanych pod handlową nazwą Popcorn Hour. Jako pierwszy oferowany jest odtwarzacz audio / video – Popcorn Hour A110.

Ten uznany na świecie sieciowy odtwarzacz multimedialny pozwala na odtwarzanie praktycznie dowolnego formatu plików (w tym tak popularne jak mkv, avi, mpeg4)na telewizorze CRT lub LCD w najwyższej dostępnej rozdzielczości – Full HD 1080p poprzez szereg dostępnych złączy (HDMI, Component, Composite, S-Video). Oprócz plików video Popcorn Hour A-110 pozwala na odtwarzanie sygnału audio w najwyższej jakości, w tym formatów DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus oraz Dolby TrueHD. Oczywiście klasyczne pliki MP3 czy WMA są rónież odtwarzane.

popcorn_hour_a-110_

Odtwarzane pliki mogą się znajdować na wbudowanym w urządzeniu dysku twardym (obsługuje dyski 2.5″ i 3.5″ SATA) o pojemności do 2TB lub poprzez interfejs sieciowy 100Mbit/s z dowolnej dostępnej w sieci pamięci masowej (np. QNAP) lub serwera multimedialnego (w tym także klasycznego komputera z system Windows).

popcorn-hour-a-110-boxMożna także odtwarzać pliki multimedialne z innych nosników, np. podłaczanych do playera poprzez złącze USB przenośnych dysków twardych, pendrive czy napędów DVD. Dodatkowo jest możliwe odtwarzanie treści multimedialnych bezpośrednio z internetu poprzez Media Service Portal. Dostępne są takie serwisy internetowe jak YouTube, CNN, NBC, CBS i wiele innych. Można też korzystać z dostępnych internetowych stacji radiowych czy galerii zdjęć (np. Google Picassa czy Flickr).

Z ciekawych funkcji multimedialnych możliwe jest np. podłączenie klawiatury poprzez złącze USB do łatwego przeglądania internetu na ekarnie telewizora bezpośrednio z wykorzystaniem Popcorn Hour (posiada wbudowaną przeglądarkę internetową). Możliwe jest także pobieranie plików z sieci Torrent bezpośrednio na dysk odtwarzacza bez udziału komputera. Pozwala to na znaczne ułatwienie pracy – komputer nie musi być włączony w czasie pobierania plików.

Przeczytaj także:   Premiera dysku sieciowego Synology DiskStation DS1010+

Dodatkową funkcją urządzenia jest klasyczny dysk sieciowy dostępny dla użytkowników sieci lokalnej. Można na nim gromadzić i udostępniać dane lub wykorzystać dostępną przestrzeń jako miejsce na tworzenie kopii zapasowych. Dane są dostępne poprzez otoczenie sieciowe Windows lub usługę FTP.

Cena urządzenia: 815,00 PLN + VAT

Więcej: tutaj

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]