12/05/2009

QPAD podbije polski rynek?

Firma MIP została oficjalnym dystrybutorem marki QPAD w Polsce. QPAD to prestiżowa, szwedzka marka produktów przeznaczonych dla graczy komputerowych, a jednocześnie lider w produkcji profesjonalnych podkładek pod mysz. W ofercie polskiego dystrybutora pojawią się m.in. podkładki serii UC, CT, XT-R, EC-R oraz ślizgacze QGlidz.

Podkładki z serii QPAD UC wykonane są z wysokiej jakości naturalnej gumy o grubości 4 mm. Specjalny materiał o nazwie Hybratek nadaje podkładce miękkość i elastyczność, przez co można ja zwijać i wygodnie przenosić. Dzięki lekkiej, odpornej na ścieranie tkaninie podkładka daje pełną kontrolę nad każdym ruchem. Gładka powierzchnia pozwala zwiększyć szybkość ruchu myszki, a ergonomiczny, skrzydlaty kształt wpływa na komfort jej prowadzenia. Modele z serii QPAD UC dostępne będą w rozmiarach XL, L, M oraz S w kolorze czarnym.

qpad_uc

QPAD CT to podkładki przeznaczone dla zaawansowanych graczy i zawodowych grafików. Ich powierzchnia gwarantuje wysoką precyzję operowania myszą, a jednocześnie bardzo dobrą przyczepność na każdym rodzaju powierzchni. Zostały wyprodukowane z naturalnej gumy z dodatkiem materiału Hybratek, który rejestruje szczegóły najdrobniejszych ruchów. Podkładki CT są wykonane z wodo- i plamoodpornego tworzywa gwarantującego ich długotrwałą żywotność.
qpad_ct
W sprzedaży dostępne będą modele QPAD CT w kilku wersjach, różniących się rozmiarem, grubością, kolorem i motywem graficznym: Large 4mm czarna i biała, Large 1,5 mm czarna i biała, Medium 4 mm czarna i biała, Medium 1,5 mm czarna i biała, Small 4 mm czarna i biała, Medium Poker 4 mm, Small Poker 4 mm, CT Kode5 Limited Edition oraz CT Grin Limited Edition. Podkładki te zapakowane są w charakterystyczne tuby.

Zawodowym graczom, preferującym twarde podkładki, QPAD proponuje modele QPAD XT-R oraz QPAD EC-R. Pierwszy z nich wykonany jest z wytrzymałego tworzywa o grubości 4 mm. Górna warstwa została pokryta tworzywem o nazwie Carbytek, przez co powierzchnia, która ma kontakt z myszą jest matowa i twarda. Skrzydlaty kształt i zaokrąglone krawędzie zapobiegają zranieniom nadgarstka w czasie długiej, intensywnej gry. Powierzchnia Carbytek daje równowagę między tarciem a poślizgiem, co wpływa na szybkość i stabilność pracy.
qpad_x-trZ kolei podkładki QPAD EC-R są znacznie cieńsze i lżejsze – mają grubość zaledwie 1,5 mm. Bąbelkowa struktura spodu gwarantuje stabilność nawet podczas ostrej gry, a mocne tworzywo Carbytek2, z którego wykonane są podkładki, wpływa na pełną kontrolę i precyzję ruchu. Podkładki QPAD XT-R oraz QPAD EC-R dostępne będą w kolorze czarnym. Zastosowanie wodo- i plamoodpornego materiału sprawia, że podkładki przez bardzo długi czas zachowują swoje właściwości. Dodatkowo, aluminiowe opakowanie pozwala na ich transport bez ryzyka mechanicznego uszkodzenia.

Do wszystkich typów podkładek producent dołącza profesjonalne, teflonowe ślizgacze Qglidz, które pasują do dowolnej myszki laserowej, optycznej lub kulkowej. Można je także nabyć osobno. Po przyklejeniu do spodu myszy znacznie zmniejszają opór towarzyszący ruchowi i pozwalają na jego większą kontrolę. Są samoprzylepne i pasują do każdego rodzaju wskaźnika.

Produkty QPAD będą dostępne na początku czerwca 2009 w sklepach Empik, MP3store oraz Joda-masters.pl. Ceny nie są jeszcze znane.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...