12/05/2009

QPAD podbije polski rynek?

Firma MIP została oficjalnym dystrybutorem marki QPAD w Polsce. QPAD to prestiżowa, szwedzka marka produktów przeznaczonych dla graczy komputerowych, a jednocześnie lider w produkcji profesjonalnych podkładek pod mysz. W ofercie polskiego dystrybutora pojawią się m.in. podkładki serii UC, CT, XT-R, EC-R oraz ślizgacze QGlidz.

Podkładki z serii QPAD UC wykonane są z wysokiej jakości naturalnej gumy o grubości 4 mm. Specjalny materiał o nazwie Hybratek nadaje podkładce miękkość i elastyczność, przez co można ja zwijać i wygodnie przenosić. Dzięki lekkiej, odpornej na ścieranie tkaninie podkładka daje pełną kontrolę nad każdym ruchem. Gładka powierzchnia pozwala zwiększyć szybkość ruchu myszki, a ergonomiczny, skrzydlaty kształt wpływa na komfort jej prowadzenia. Modele z serii QPAD UC dostępne będą w rozmiarach XL, L, M oraz S w kolorze czarnym.

qpad_uc

QPAD CT to podkładki przeznaczone dla zaawansowanych graczy i zawodowych grafików. Ich powierzchnia gwarantuje wysoką precyzję operowania myszą, a jednocześnie bardzo dobrą przyczepność na każdym rodzaju powierzchni. Zostały wyprodukowane z naturalnej gumy z dodatkiem materiału Hybratek, który rejestruje szczegóły najdrobniejszych ruchów. Podkładki CT są wykonane z wodo- i plamoodpornego tworzywa gwarantującego ich długotrwałą żywotność.
qpad_ct
W sprzedaży dostępne będą modele QPAD CT w kilku wersjach, różniących się rozmiarem, grubością, kolorem i motywem graficznym: Large 4mm czarna i biała, Large 1,5 mm czarna i biała, Medium 4 mm czarna i biała, Medium 1,5 mm czarna i biała, Small 4 mm czarna i biała, Medium Poker 4 mm, Small Poker 4 mm, CT Kode5 Limited Edition oraz CT Grin Limited Edition. Podkładki te zapakowane są w charakterystyczne tuby.

Zawodowym graczom, preferującym twarde podkładki, QPAD proponuje modele QPAD XT-R oraz QPAD EC-R. Pierwszy z nich wykonany jest z wytrzymałego tworzywa o grubości 4 mm. Górna warstwa została pokryta tworzywem o nazwie Carbytek, przez co powierzchnia, która ma kontakt z myszą jest matowa i twarda. Skrzydlaty kształt i zaokrąglone krawędzie zapobiegają zranieniom nadgarstka w czasie długiej, intensywnej gry. Powierzchnia Carbytek daje równowagę między tarciem a poślizgiem, co wpływa na szybkość i stabilność pracy.
qpad_x-trZ kolei podkładki QPAD EC-R są znacznie cieńsze i lżejsze – mają grubość zaledwie 1,5 mm. Bąbelkowa struktura spodu gwarantuje stabilność nawet podczas ostrej gry, a mocne tworzywo Carbytek2, z którego wykonane są podkładki, wpływa na pełną kontrolę i precyzję ruchu. Podkładki QPAD XT-R oraz QPAD EC-R dostępne będą w kolorze czarnym. Zastosowanie wodo- i plamoodpornego materiału sprawia, że podkładki przez bardzo długi czas zachowują swoje właściwości. Dodatkowo, aluminiowe opakowanie pozwala na ich transport bez ryzyka mechanicznego uszkodzenia.

Przeczytaj także:   Wałęsa nagle uciekł z Wykopu na Facebooka

Do wszystkich typów podkładek producent dołącza profesjonalne, teflonowe ślizgacze Qglidz, które pasują do dowolnej myszki laserowej, optycznej lub kulkowej. Można je także nabyć osobno. Po przyklejeniu do spodu myszy znacznie zmniejszają opór towarzyszący ruchowi i pozwalają na jego większą kontrolę. Są samoprzylepne i pasują do każdego rodzaju wskaźnika.

Produkty QPAD będą dostępne na początku czerwca 2009 w sklepach Empik, MP3store oraz Joda-masters.pl. Ceny nie są jeszcze znane.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]