17/05/2009

Radio dla gejów w pakiecie nowych stacji w OPEN.FM

Platforma Open.FM poszerza swoją ofertę programową o kolejne stacje radiowe. Wśród siedmiu nowych stacji słuchacze znajdą m.in. propozycje muzyki rockowej czy dynamiczne rytmy idealne do ćwiczeń fitness. W Open.Fm ruszył też kanał skierowany do środowisk gejowskich.

Pop-Rock Zone – radio z muzyką pop-rockową (polską i zagraniczną). Klasyki Elektroniki skierowane są  do tych, którzy chcą poznać historię i etapy rozwoju  muzyki elektronicznej. Najstarszy utwór na playliście pochodzi z 2000 r.

Prog Rock to próba zebrania wszystkiego, co ciekawe w jednym z najstarszych nurtów rockowych, który dzięki takim zespołom jak Collage czy Riverside cieszy się także sporą popularnością w Polsce. Czołowi artyści z tej stacji to:  Yes, Marillion, Pink Floyd, Arena, The Flower Kings, Porcupine Tree.

Dancehall – jest to następne radio reggae sygnowane znakiem jakości E-Ministerstwa Propagandy Reggae Open FM. Dancehall – za Wikipedią: taniec i gatunek wywodzący się z Jamajki, powstały pod koniec lat 60. z klasycznego reggae. Dancehall jest od niej jednak o wiele szybszy i żywszy, a DJ-e  „nawijają” do cyfrowych podkładów zwanych riddimami, granych przez selektorów.
qee
Queer to jedyne radio w Polsce skierowane do środowisk gejowskich. Jest w nim ponad 400 utworów wykonywanych przez artystów kojarzonych (mniej lub bardziej) z szeroko rozumianą sceną gejowską – by wymienić Madonnę, Kylie, George Michaela, ABBę, gwiazdy muzyki disco etc.

– Naszym celem przy konstruowaniu tego kanału było podjęcie gry z panującymi na temat homoseksualistów stereotypami. Z tego też względu wierzymy jednocześnie, że kanał ten jest również atrakcyjny dla heteroseksualistów- mówi Rafał Sokalski, dyrektor programowy Open.FM.

Fitness to radio do ćwiczeń fitness lub joggingu z wyselekcjonowanymi utworami House i Drum’n’Bass, a także mnóstwem dynamicznych i rytmicznych przebojów znanych z list przebojów z ostatniego dwudziestolecia.

Ostatnim nowym kanałem przygotowanym przez Open.FM jest Biesiada. „Biały Miś”, „Hej Sokoły…” – każdy zna te szlagiery (nawet jeśli to skrzętnie ukrywa) i chętnie je śpiewa przy różnych okazjach. Teraz posłuchać starych utworów można 24 h/dobę.

– Nowością jest także przeprogramowanie  kanału  Jazz, czym zajął się nowy współpracownik radia – Maciej Karłowski – wieloletni dyrektor programowy Jazz Radia. To pierwszy z planowanych kanałów jazzowych na platformie, który zyskał też nową oprawę identyfikacyjną.

www.open.fm

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...