19/05/2009

Samsung Omnia HD wchodzi na rynek polski

Zaprezentowany po raz pierwszy podczas Targów Mobilnych Technologii w Barcelonie, telefon komórkowy Samsung Omnia HD wkracza na polski rynek. Samsung OMNIAHD to pierwszy telefon Samsung z ekranem dotykowym działający pod kontrolą systemu Symbian. Jest to również pierwszy telefon na świecie wyposażony w zapis i dekodowanie obrazu w rozdzielczości 720P HD, a także w największy wyświetlacz AMOLED (3,7”).

Model ten, łączący w sobie styl, multimedia i wydajność biznesową, bazuje na fenomenalnym sukcesie i osiągnięciach telefonu OMNIA z 2008 roku i umacnia przodującą pozycję firmy na rynku telefonów wielofunkcyjnych z ekranem dotykowym. Omnia HD urzeka prostym, nowoczesnym, elegancko wykończonym designem. We wnętrzu ważącej 148g konstrukcji kryje się nieograniczone źródło cyfrowej rozrywki. Dzięki zastosowaniu dużego, panoramicznego wyświetlacza oraz technologii AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) barwy mają niezrównaną ostrość, a jasność obrazu widać nawet w pełnym słońcu. Dodatkowa oszczędność energii pozwala na jeszcze dłuższe obcowanie ze światem w wysokiej rozdzielczności.

omnia-hd_still
– „OMNIAHD odzwierciedla naszą wizję rozwoju telefonów komórkowych, w której dostarczamy najlepszych rozwiązań użytkownikom oczekującym od jednego urządzenia zarówno funkcjonalności, klasy, walorów użytkowych jak i wysokiej jakości rozrywki.” – powiedział J.K. Shin, wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu Mobile Communication firmy Samsung Electronics.

05_i8910_front_print

Funkcja nagrywania wideo HD umożliwia zapis cennych chwil w jakości HD (720 p), oglądanie treści HD na odbiorniku telewizyjnym HD za pomocą technologii DLNA i udostępnianie nagrań wideo na żywo w czasie rzeczywistym poprzez witrynę qik.com. Ekran 16:9 wyświetlacza QHD odwzorowujący 16 mln kolorów oraz głośniki stereo zapewniają zupełnie nowe wrażenia multimedialne w urządzeniu mobilnym i umożliwia użytkownikom oglądanie nagrań SD (standardowa rozdzielczość) / HD (wysoka rozdzielczość) w jakości kinowej z napisami.

omnia_black

Aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, pozwala wykonywać fotografie z jakością aparatu cyfrowego. Użytkownicy mogą łączyć się z siecią Internet za pomocą protokołu HSUPA z szybkością 5,76 Mbps i HSDPA z szybkością 7,2 Mbps, który umożliwia pobranie lub wysłanie utworu MP3 o rozmiarze 4 MB w niecałe 10 sekund oraz filmu o rozmiarze 40 MB w ok. 1 minutę. Ekran 3,7” z funkcją automatycznego obrotu obrazu na dużym ekranie umożliwia przeglądanie stron internetowych w telefonie tak, jak na komputerze PC.

omnia_spec

omnia_photoGPS wraz z zintegrowanym kompasem sprawia, że OMNIAHD stanowi przydatne urządzenie dla pieszych i kierowców, a dotykowy ekran nawigacyjny oraz instrukcje głosowe wygłaszane przez głośniki stereo zapewniają kierowcom łatwą i bezpieczną nawigację. Duży rozmiar pamięci wewnętrznej (wersje 8 GB i 16 GB) oraz możliwość powiększenia pamięci za pomocą karty microSD 32 GB do łącznego rozmiaru 48 GB umożliwiają zapis 35 filmów o jakości DVD lub 18 000 zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli.

Telefon Samsung Omnia HD będzie dostępny w sieciach sprzedaży detalicznej od połowy czerwca w sugerowanej przez producenta cenie 2700,00 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...