06/05/2009

SentrySafe ochroni przed ogniem

Atak wirusów, awaria sprzętu – to pierwsze wymieniane powody utraty danych zapisanych elektronicznie. Niewielu wymieni pożary i zalania choć skala zjawiska jest znaczna.

Tylko w 2008 w Polsce – było ponad 17 tysięcy pożarów obiektów mieszkalnych, ponad 20 tysięcy razy straż pożarna interweniowała w obiektach użyteczności publicznej i zakładach produkcyjnych. Wynika z tego, że każdego dnia w roku 2008 wybuchało ponad 100 pożarów – trudno oszacować straty, które w związku z tym zostały poniesione ale nie fireulega wątpliwości, że były one znaczne.

Szczególnie straty niefinansowe, związane z utratą danych cyfrowych, pamiątek lub dokumentów mogą okazać się naprawdę dotkliwe.

Trudno zapobiec takim zdarzeniom jak kradzieże czy pożary, jednak warto minimalizować ryzyko strat ponoszonych w ich wyniku. Tym bardziej, że nie wiążą się z instalacją wyszukanych i kosztownych zabezpieczeń, a po prostu zakupem sejfu lub kasetki odpornej na działanie ognia i wody.

Produkty SentrySafe – amerykańskiej firmy z ponad 70-cio letnim doświadczeniem są już dostępne w Polsce. Są to urządzenia, które oprócz standardowej ochrony dokumentów zapewniają również zabezpieczenie cyfrowych nośników danych (pomyślmy o zasobach zdjęć cyfrowych w każdym polskim domu).

Wybrane produkty zapewniają również ochronę przed zalaniem – nieuchronnie związanym z gaszeniem pożaru.

fire2

fire3Potwierdzeniem niezawodności ognioodpornych sejfów i kasetek są certyfikaty prestiżowych, międzynarodowych organizacji UL oraz ETL Semko oraz dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru. Dodatkowe atuty to nowoczesny design, niespotykana jakość wykonania i bardzo ekonomiczna cena przy zachowaniu najwyższych parametrów. Ognioodporne kasetki są dostępne w cenie brutto 159 zł ( z VAT) – SentrySafe 0500 Chest, zaś sejfy w cenie od 1139 zł brutto – SentrySafe MS0200 (22l)

www.sentrysafe.pl

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...