Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/05/2009

Stacja dokująca dla twardzieli od Freecoma

Freecom Hard Drive Dock to nowa stacja dokująca do wewnętrznych dysków twardych 2,5 i 3,5-calowych, która umożliwia w prosty sposób przesyłanie danych w standardzie USB 2.0 i eSATA. Urządzenie jest już dostępne w Polsce za sprawą autoryzowanego dystrybutora multimedialnych rozwiązań do magazynowania danych i elektroniki użytkowej firmy Freecom.

Łatwa w obsłudze i instalacji stacja dokująca Freecom Hard Drive Dock dostosowana jest do dowolnego rodzaju wewnętrznych dysków twardych zarówno 2,5, jak i 3,5-calowych. Umieszczenie w stacji nośnika danych umożliwi błyskawiczny przesył jego cyfrowej zawartości do komputera czy notebooka przy użyciu popularnego interfejsu USB 2.0 lub eSATA bez potrzeby instalowania dodatkowych narzędzi. W przypadku pierwszego standardu transmisja danych może osiągnąć do 480 Mbit/s, w drugim nawet do 3 Gbit/s.

freecom_harddriverock

Kompaktowe rozmiary (12.8 x 9 x 7 cm) sprawiają, że stacja dokująca Freecoma jest poręcznym rozwiązaniem dla freecom_hard_drive_dock2biznesmenów i użytkowników domowych do szybkiego i wygodnego przenoszenia danych czy tworzenia kopii zapasowych. Urządzenie odczytuje informacje ze starszych modeli wewnętrznych dysków twardych, umożliwia szybkie usuwanie danych lub formatowanie, łatwe konfigurowanie podłączonych do stacji nośników oraz instalację na nich dodatkowych aplikacji. Dla działów wsparcia IT stacja może być przydatnym narzędziem do szybkiej diagnozy serwisowanych dysków.

Freecom Hard Driver Dock jest objęty w Veracomp dwuletnią gwarancją, a jego sugerowana cena detaliczna (SRP) wynosi 129 zł netto.

Przeczytaj także:   ReadyNAS NVX – uniwersalny bank danych

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku