Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/06/2009

ATEN przedstawia nowe przełączniki KVM Over the NET

ATEN International, wiodący projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, wprowadza na rynek nowe przełączniki KN4140v, KN4124v, KN2140v i KN2124v z serii ALTUSEN KVM Over the NET. Dzięki urządzeniom oraz oprogramowaniu CC2000 ATEN oferuje kompletne scentralizowane rozwiązanie służące do bezpiecznego zarządzania wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w wielu odległych centrach danych.

Przełączniki nowej generacji KN4140v, KN4124v, KN2140v i KN2124v umożliwiają jednemu  lokalnemu administratorowi i nawet czterem osobom pracującym zdalnie kontrolowanie i monitorowanie do 40 serwerów w sposób bezpośredni lub do 640 serwerów przez dwupoziomowe połączenie kaskadowe. Dodatkowo przełączniki zapewniają pozapasmowy dostęp poprzez zewnętrzny modem, umożliwiający usuwanie problemów na poziomie  systemu BIOS w przypadku awarii sieci.

– Przełączniki KVM Over the NET™ z serii ALTUSEN gwarantują administratorom łatwe i wygodne zarządzanie serwerowniami i centrami danych z każdego miejsca na świecie. Przełączniki pozwalają firmom na obniżenie kosztów podróży i ograniczenie czasu potrzebnego na naprawy dzięki możliwości zdalnego serwisowania systemu – powiedział  Kevin Chen, prezes ATEN International.

kn4140v

Wbudowana funkcja podwójnego zasilania i podwójny port sieci gigabitowego Ethernetu zapewniają niezawodność i pozwalają na ciągły dostęp do serwerów i centrów serwisowych. W ramach idei Green IT przełączniki posiadają cztery czujniki temperatury, które regulują do sześciu wentylatorów. Czujniki ustawiają działanie wentylatorów sprawiając, że pracują one z optymalną prędkością – obniżają i podwyższają prędkość w zależności od temperatury
w pomieszczeniu. W ten sposób umożliwiają redukcję zużycia energii i zmniejszenie kosztów działania systemu.

System Virtual Media pozwala administratorowi na mapowanie napędów DVD, CD-ROM i innych nośników danych na kn4140vmzdalny serwer. Funkcja ta umożliwia także transfery  plików i aplikacji oraz diagnostykę i naprawę systemu operacyjnego na odległość. Przełączniki pozwalają także uzyskać najwyższą rozdzielczość obrazu – do 1600×1200 pikseli przy 60 Hz i pełnej głębi kolorów. Dzięki połączeniu kablem Cat5 urządzenia KVM Over the NET™ wydłużają  odległość między przełącznikiem a serwerem do 50 metrów.

Przeczytaj także:   Duplikator płyt CD/DVD Epson DiscProducer PP–100

Specjalna funkcja Message Board umożliwia dowolnej liczbie zalogowanych zdalnych użytkowników wymianę informacji i sprawną komunikację, co ułatwia zespołowe zarządzanie instalacją. Panel Array Mode pozwala na jednoczesne monitorowanie ekranów wyświetlaczy nawet 40 serwerów w czasie rzeczywistym. Przełączniki posiadają także inne funkcje Mouse DynaSync™ i Adapter ID, jak również konfigurowane programowo ustawienia przepustowości sieci.

Oprogramowanie CC2000 Control Center Over the NET™ używane w połączeniu z przełącznikami KVM Over the NET™ zapewnia bezpieczne i scentralizowane zarządzanie całą siecią. CC2000 gwarantuje bezpieczny dostęp do każdego urządzenia, jak również kontrolę za pomocą pojedynczego adresu IP.

porty

Przełączniki KN4140v, KN4124v, KN2140v i KN2124v są już dostępne w sprzedaży.


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku