23/06/2009

Axis prezentuje P33 – najnowsze kamery HDTV

Axis Communications, globalny wprowadza do sprzedaży nową serię stacjonarnych kamer kopułowych AXIS P33 oferujących obraz HDTV. Seria P33, dzięki opcji skanowania progresywnego, zasilaniu PoE i odporności zarówno na warunki atmosferyczne, jak i akty wandalizmu, znakomicie sprawdzi się w nadzorze lotnisk, dworców kolejowych czy stacji metra.

axis-p33012Kamery AXIS P33 dostępne są zarówno we wersji standardowej, przeznaczonej do instalacji we wnętrzach, jak również w specjalnych obudowach, zabezpieczających sprzęt przed aktami wandalizmu. Modele serii P33 są odporne na warunki atmosferyczne, mogą działać w szerokim zakresie temperatur, a dzięki zasilaniu w standardzie Power over Ethernet (IEEE 802.3af) nie wymagają dodatkowych kabli, co znacznie ułatwia ich instalację.

Seria AXIS P33 wykorzystuje technologię skanowania progresywnego, zapewnia też doskonałą jakość obrazu dzięki przesyłowi 30 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. Modele AXIS P3343 oferują rozdzielczość SVGA, a modele AXIS P3344 — rozdzielczość 1MP, czyli HDTV 720p według standardu SMPTE, określającego rozdzielczość, reprezentację kolorów i częstotliwość wyświetlania klatek. Kamery mają szeroki zakres dynamiczny i zapewniają klarowny obraz zarówno w świetle dziennym, jak i w mniej korzystnych warunkach oświetleniowych.

axis-p3343-veWykorzystanie kompresji H.264 pozwala zmniejszyć obciążenie pasma sieciowego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Kamery przesyłają również obraz w standardzie Motion JPEG. Dodatkowo, AXIS P33 dwukierunkowo przesyłają dźwięk, oferują też inteligentne funkcje nadzoru wideo, takie jak wykrywanie ruchu, dźwięku i prób manipulacji.

Kamery sieciowe AXIS P33 są obsługiwane przez popularne w branży aplikacje do nadzoru wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station. Kamery będą dostępne w trzecim kwartale 2009 roku.

Przeczytaj także:   Dysk SSD SanDisk G3

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]