Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/06/2009

BenQ G2412HD – nowy 24 calowy monitor HD

Firma BenQ, światowy lider w opracowaniu konstrukcji monitorów w standardzie 16:9, zaprezentował kolejny model monitora LCD o przekątnej obrazu 24 cale (dokładnie 23,6”) i rozdzielczości Full HD – 1080 p. Model G2412HD ma format obrazu 16:9, a ekran podświetlają tylko 2 lampy nowej generacji, zamiast tradycyjnie stosowanych 4 lamp, mimo to ekran ma jasność 300 cd/m2 i kontrast 1000:1 (w trybie Dynamic Contrast Ratio – 40000:1) oraz pozwala odwzorować 16,7 miliona kolorów w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Kąty widzenia obrazu zawierają się w przedziale 170 / 160 stopni.
benq_g2412hd_1
Monitor prezentuje najnowsze standardy stosowane w konstrukcji nowoczesnych monitorów o rozdzielczości HD. Entuzjaści filmów oraz gier docenią możliwości szybkiej matrycy o czasie reakcji 5 ms (2ms GTG) oraz możliwości jakie daje technologia AMA.  Technologia Senseye+Photo zapewnia doskonałą jakość obrazu przy korzystaniu z monitora w trybach ustawień – Standard, Dynamics, Photo, Film oraz RGB. Gniazda wejściowe tj. HDMI 1.3 oraz DVI-D (ze wsparciem HDCP) zapewniają wygodne korzystnie z konsol HD, odtwarzaczy Blu-ray oraz innych kompatybilnych urządzeń. Dodatkowo wbudowane jest gniazdo słuchawek.

Monitor pod względem wyglądu oraz wymiarów, swobodnie można ustawić na biurku w domu i biurze. Monitor mierzy 482x636x133 mm i waży 6,5 kg. Producent gwarantuje czas bezawaryjnej pracy MTBF (bez lampy) na około 60 000 godzin. Czas pracy lampy zawiera w przedziale od minimum 30 000 godzin do 50 000 godzin.
benq_g2412hd_3
Monitor G2412HD oferuje ponadto funkcję Q-Pilot. Pozwala ona na łatwe dopasowanie obrazu do potrzeb użytkownika. Odpowiada za ustawienia kontrastu, regulację parametrów obrazu.

Nowy monitor poszerza dotychczasową ofertę monitorów BenQ full HD dostępnych już na rynku w trzech rodzinach E, G i M. Jednocześnie stanowi potwierdzenie wiodącej pozycji firmy BenQ jak producenta wysokiej klasy multimedialnych monitorów 16: 9 Full HD na świecie.

Przeczytaj także:   Kompakty Canon – idealni towarzysze podróży

Monitor G2412HD posiada klasę “ultra-green” która charakteryzuje się zmniejszonym oddziaływaniem na środowisko i optymalnym współczynnikiem koszt / wydajność.

Monitor G2412HD dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 939 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

obrazek-4


Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   Kompakty Canon – idealni towarzysze podróży

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku