10/06/2009

Dwulampowy BenQ SP920P

BenQ zaprezentował najnowszy produkt z kategorii biznesowych projektorów model SP920P –  dwulampowy projektor z rozdzielczością XGA (1024×768), jasnością 6000 ANSI lumenów i kontrastem2000:1. Projektor gwarantuje wysoką jasność obrazu w każdym rodzaju pomieszczeń od sal konferencyjnych, sal kinowych po wielkie audytoria uczelniane. Dzięki dużej jasności, SP920P doskonale sprawdzi się w dobrze oświetlonych salach, których nie można zaciemnić. Jasny obraz w dobrze oświetlonych salach wykładowych daje wysoki komfort pracy – nie utrudnia np. robienia notatek w czasie prezentacji czy wykładu.

Projektor SP920 oferuje trzy tryby pracy charakteryzujące się różną jasnością i różnym wykorzystaniem lamp. Tryb pracy wybieramy w zależności od rodzaju pomieszczeń i oświetlenia zewnętrznego. Tryb NORMALNY (6000 ANSI lumenów) przeznaczony jest dla dużych sal np. kinowych oraz audytoriów oraz sal z silnym oświetleniem. W trybie tym  projektor dostarcza najwyższą jasność i czysty obraz, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Obydwie lampy pracują z pełną mocą. Dla pomieszczeń średniej wielkości, wystarczająca jest jasność 4800 ANSI lumenów, którą zapewnia projektor trybie EKONOMICZNYM – obydwie lampy pracują z mniejszą mocą. Dla małych sal, wystarcza jasność 3000 ANSI lumenów, generowana przez pojedynczą lampę pracującą w trybie normalnym (czyli z pełną mocą). Druga lampa nie jest używana i jest traktowana jako zapasowa.

benq_sp920_front

Projektor SP920P został wyposażony w technologię VIDI™ , która pozwala na generowanie obrazu z bogatą gamą kolorów, dużą jasnością i kontrastem. Dzięki VIDI™ projektor SP920P może przeciwdziałać stracie na jasności obrazu przez zmianę intensywności synchronizacji lampy z tzw. kołem kolorów. W rezultacie wzrasta o 40% jasność oraz intensywność kolorów przy różnych ustawieniach urządzenia.

sp920ptyl

Zastosowanie układu DLP® BrilliantColor™ podwyższa jakość obrazu – uzyskane barwy są żywe i naturalne – czerń jest głębsza ale widać w niej więcej szczegółów, a światła jaśniejsze ale nie wypalone. Funkcja Independent Colour Management oferuje niezależną zmianę nasycenia poszczególnych barw tj. czerwony, zielony, niebieski oraz mieszanych: niebieskozielony, róż (fuksja) i żółty aby dostroić barwę i nasycenie.

Przeczytaj także:   Pierwszy na świecie zegarek hybrydowy

Projektor SP920P jest następcą znanego SP920 – nowością jest funkcja VIDI i usprawniona funkcja Independent Color Management. W Polsce projektor dostępny będzie w lipcu br w sugerowanej cenie detalicznej 15.479 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door (lampa 6 miesięcy).

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]