11/06/2009

Freecom XS – turbo terabajty w małej przestrzeni

Za sprawą Veracomp na polskim rynku jest już dostępny 3,5-calowy zewnętrzny dysk twardy firmy Freecom Hard Drive XS w wersji 500 GB i 1 TB. Oprócz miniaturowych rozmiarów i dużej pojemności, urządzenie oferuje szybszy o 30 proc. transfer danych dzięki sterownikowi Turbo USB 2.0.

Freecom Hard Drive XS o wymiarach 180 x 112,5 x 30 milimetrów jest jednym z najmniejszych 3,5-calowych zewnętrznych dysków twardych. Waży 860 gramów i zmieści się w każdej kieszeni oferując 500 GB lub 1 TB przestrzeni na dokumenty, programy czy multimedia.

freecom_hard_drive_xs

Dysk wyróżnia stylowa obudowa zaprojektowana przez belgijskiego mistrza designu Sylvaina Willenza, nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Best of the Best Product Design Award 2009. Funkcjonalności estetycznemu wyglądowi nadaje gumowa powłoka, która skutecznie zabezpiecza dysk przed niebezpiecznymi dla danych kurzem, zabrudzeniem lub wilgocią, a także wibracjami. Brak wentylatorów sprawi, że praca dysku będzie niezauważalna.

freecom_hard_drive_xs_2

Urządzenie komunikuje się z komputerem PC, notebookiem lub innym źródłem cyfrowych danych z prędkością freecom_harddrive_xs_1-1480Mbit/s. Użycie dołączonego do urządzenia sterownika Turbo USB 2.0 (tylko dla systemów Windows) powoduje o 30 proc. szybszy transfer danych wysyłanych i pobieranych, niż w przypadku tradycyjne USB. Freecom zadbał nie tylko o wygląd, odpowiednią pojemność i poręczne rozmiary nowego dysku, ale także energooszczędność, za sprawą mniejszego zapotrzebowania na prąd.

Sugerowana cena detaliczna Freecom Hard Drive XS u autoryzowanego dystrybutora Freecom, Veracomp, wynosi 439 zł brutto za wersję 500 GB i 638 złotych brutto w wersji z pojemnością 1 TB. Oba modele objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...