25/06/2009

Nowy zestaw muzyczny Hi-Fi GIGA JUKE z twardym dyskiem

Zgromadź całą muzykę z komputera, odtwarzacza MP3, telefonu komórkowego, pamięci USB, płyt CD, a nawet płyt winylowych w nowym zestawie muzycznym Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK lub NAS-E300HD. Ten domowy zestaw muzyczny Hi-Fi można porównać do szafy grającej – wypełnionej nagraniami z całej Twojej biblioteki.

Zestaw GIGA JUKE NAS-SC500PK

160-gigabajtowy twardy dysk zestawu NAS-SC500PK umożliwia zapis nagrań o przepływności 256 kb/s trwających nawet do 1300 godzin – albo do 40 000 utworów MP3.

W skład zestawu wchodzi serwer muzyczny i bezprzewodowy odtwarzacz. Takich odtwarzaczy można dodać więcej – zestaw współpracuje maksymalnie z pięcioma urządzeniami. Będąc w domu, można więc korzystać z zasobów głównego serwera i słuchać różnych nagrań w każdej z pięciu stref. Podczas spotkań z przyjaciółmi przyda się z pewnością przycisk „PARTY”, dzięki któremu wszystkie urządzenia wchodzące w skład zestawu będą bezprzewodowo odtwarzały ten sam utwór.
12374755644961
Dostarczony program komputerowy „Music Transfer” pozwala w łatwy sposób przesyłać nagrania z komputera. Zestaw NAS-SC500PK jest wyposażony w gniazdo sieci LAN, które można połączyć bezpośrednio z komputerem. Alternatywę stanowi łączność bezprzewodowa przez router szerokopasmowy oraz router zestawu. W dodatku zestaw rozpoznaje i dodaje tylko nowe tytuły, co przyspiesza aktualizowanie kolekcji nagrań.

Zestaw GIGA JUKE NAS-SC500PK imponuje bogactwem obsługiwanych formatów nagrań: MP3, AAC, Linear PCM, WMA i ATRAC. Dzięki temu może służyć do przechowywania nagrań z wielu źródeł, takich jak płyty CD, radio, domowy komputer, a nawet płyty winylowe. Dzięki wewnętrznej bazie danych (ok. 350 000 albumów) nadawanie tytułów przebiega automatycznie. Bazę tę można aktualizować, podłączając zestaw do Internetu.

Wśród innych wygodnych funkcji warto wspomnieć o alfabetycznym wyszukiwaniu wykonawców i możliwości odbierania radia internetowego przez odtwarzacz bezprzewodowy.

Kiedy cała muzyka znajdzie się już w zestawie GIGA JUKE, przychodzi czas na delektowanie się świetnym brzmieniem i bogactwem funkcji. W porównaniu z poprzednimi modelami, głośniki zestawu zawierają szereg udoskonaleń, takich jak nowe jednostki niskotonowe z dwoma magnesami. Rozwiązania te przekładają się na nieprzeciętną czystość dźwięku i lepszą charakterystykę basów. Technologia Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywraca z kolei pierwotne brzmienie nagraniom, z których podczas kompresji zostały usunięte wysokie częstotliwości. Niebagatelne znaczenie dla jakości brzmienia ma również nagradzany wzmacniacz cyfrowy S-MASTER o mocy 100 W.

Zastosowana w zestawie NAS-SC500PK technologia SensMe™ analizuje utwory i dzieli je na 27 kategorii. W efekcie bez najmniejszego kłopotu można wybrać muzykę pasującą do aktualnego nastroju – na przykład na słoneczny poranek albo spokojny wieczór.

Dla większej wygody, nowy zestaw GIGA JUKE jest wyposażony w złącze WM-PORT, przeznaczone do podłączenia odtwarzacza WALKMAN®. Po połączeniu urządzeń można odtwarzać, importować i przesyłać nagrania, a także ładować akumulator. Z funkcji tej będą mogli skorzystać między innymi posiadacze najnowszych modeli wideo MP3 WALKMAN® z serii X, wyposażonych w dotykowy ekran OLED. Nie brakuje też rozwiązań zapewniających współpracę z innymi urządzeniami. Odtwarzacz MP3 można podłączyć do portu USB albo skorzystać z adaptera DMPORT do iPoda®.

Zestaw GIGA JUKE NAS-E300HD

1237475564488Zestaw NAS-E300HD jest wyposażony w twardy dysk 80 GB i wzmacniacz o mocy 60 W. Obsługuje formaty MP3, AAC oraz WMA. Zintegrowane złącze WM-PORT umożliwia podłączanie różnych produktów, a obszerna baza danych pozwala na automatyczne nadawanie nazw utworom i na wyszukiwanie wykonawców. Bardzo łatwe jest również zgrywanie do zestawu muzyki z płyt CD – wystarczy włożyć płytę i nacisnąć jeden przycisk.

Zestaw GIGA JUKE idealnie nadaje się na prywatne centrum muzyczne. Umożliwia zgromadzenie w jednym miejscu całej biblioteki plików audio i odtwarzanie ulubionych nagrań – tych najnowszych i tych sprzed lat.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...