Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/06/2009

Podręczny lokalizator GPS

Firma Wel.com, dystrybutor modemów i akcesoriów do mobilnego Internetu międzynarodowych marek: Option oraz Novatel – wprowadziła na rynek nadajnik GPS GH1202 zaawansowany i prosty w użyciu osobisty lokalizator GPS firmy Teltonika.

Podręczny terminal GH1202 został wyposażony w łączność GPS i GSM, dzięki temu urządzenie może przekazywać współrzędne geograficzne przy użyciu sieci komórkowej. GH1202 jest szczególnie przydatny w obszarach, gdzie ważna jest lokalizacja zdalnych obiektów.

dsc_0018

Niewielkie rozmiary, długi czas pracy na baterii, mobilność oraz brak skomplikowanych procesów instalacji dsc_0030zapewniają szerokie spektrum zastosowań. Najnowsze rozwiązanie Teltonika będzie przydatne do kontroli położenia osób, zwierząt, zadań ratowniczych, ochrony osób, wypożyczalni samochodów czy też kontroli floty pojazdów.

Funkcja GeoFence pozwala na określenie ograniczonych stref geograficznych. Ich przekroczenie przez śledzony obiekt spowoduje wysłanie alarmu przez GH1202. Wykorzystanie funkcji GPS i GSM pozwala na śledzenie, np. pojazu w czasie rzeczywistym przez internet. Konfigurację lokalizatora można przeprowadzić poprzez SMS lub przy użyciu komputera PC. Urządzenie może pracować w funkcji Sleep, Logging oraz Alarm. Niski poziom baterii sygnalizowuje przy pomocy wiadomości SMS.

Wysoka czułość odbiornika GPS sprawia, że urządzenie doskonale sprawdzi się w środowisku, gdzie zwykłe odbiorniki nie potrafią ustalić pozycji.

Przeczytaj także:   Nowy rekord podkręcania na Ivy Bridge

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   Radiobudzik Philips […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Nowe ceny dla dysków oraz urządzeń NAS

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Podróżne głośniki iStationGo

Techcity na Facebooku