Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/06/2009

QNAP zaprezentował serwer sieciowy TS-219P Turbo NAS

QNAP zaprezentował model TS-219P Turbo NAS – ma to być pierwszy na rynku dwudyskowy serwer obsługujący dyski SATA zarówno w rozmiarze 2,5”, jak i 3,5”. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych oraz małych firm.

Model stanowi rozwinięcie modelu TS-219. Posiada wydajny procesor 1,2 GHz firmy Marvell oraz 512 MB DDRII pamięci RAM. W odróżnieniu do innych dysków sieciowych, model TS-219P Turbo NAS posiada większą liczbę portów zewnętrznych – trzy USB oraz dwa porty eSATA, pozwalające m.in. na rozszerzenie pojemności serwera. QNAP TS-219P obsługuje dwa dyski SATA 2,5” lub 3,5”, każdy o pojemności do 2TB. Użytkownicy tego małego serwera mogą więc korzystać z aż 4TB przestrzeni dyskowej. – Tak szybko, jak będzie to możliwe, nowy dysk sieciowy firmy QNAP będzie dostępny także w Polsce – zapewnia Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

ts-219p_08

Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Mac Linux oraz Unix. Posiada dodatkowo funkcje, które sprawdzą się także w zastosowaniach biznesowych, np. iSCI target (maksymalnie 8 urządzeń), zwiększenie ts-219p_06-1pojemności RAID oraz migracja pomiędzy poziomami macierzy w trybie online, automatyczna blokada dostępu z określonych adresów IP, zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, raportowanie stanu dysku twardego, wysyłanie alarmowych wiadomości SMS oraz e-mail. Dostępny jest również wbudowany serwer mediów Twonky Media UPnP/DLNA, klient do pobierania plików z sieci BT oraz eMule, harmonogram włączania i wyłączania serwera, karta sieciowa Gigabit LAN oraz możliwość obsługi dwóch kamer IP przez stację monitoringu wideo.

– Instalacja dysków 2,5” sprawia, że urządzenie charakteryzuje się małym poborem mocy i jest bardzo ciche. Z innych ciekawych funkcjonalności wymienić warto wbudowany serwer Twonky media i DLNA, które umożliwiają odtwarzanie strumieniowe plików multimedialnych, np. filmów HD, bezpośrednio na telewizorze. Użytkownicy sprzętu firmy Apple mogą zainstalować DLNA/UPnP na swoim iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch i odtwarzać pliki wideo, muzykę oraz zdjęcia bezpośrednio z serwera – mówi Paweł Premicz.

Przeczytaj także:   NetPoint do wideokonferencji przez firewall

Co więcej, funkcjonalne pakiety QPKG dają możliwość łatwej instalacji dodatkowego oprogramowania takiego, jak: serwer poczty XDove lub WordPress z obsługą własnego bloga i strony internetowej. TS-219P Turbo NAS posiada również wbudowaną stację monitoringu wideo z obsługą dwóch kamer IP.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Router WGR614L z darmowym systemem operacyjnym

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Asus P6X58 Premium – pierwsza płyta z USB 3.0 i […]

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku