01/06/2009

QNAP zaprezentował serwer sieciowy TS-219P Turbo NAS

QNAP zaprezentował model TS-219P Turbo NAS – ma to być pierwszy na rynku dwudyskowy serwer obsługujący dyski SATA zarówno w rozmiarze 2,5”, jak i 3,5”. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych oraz małych firm.

Model stanowi rozwinięcie modelu TS-219. Posiada wydajny procesor 1,2 GHz firmy Marvell oraz 512 MB DDRII pamięci RAM. W odróżnieniu do innych dysków sieciowych, model TS-219P Turbo NAS posiada większą liczbę portów zewnętrznych – trzy USB oraz dwa porty eSATA, pozwalające m.in. na rozszerzenie pojemności serwera. QNAP TS-219P obsługuje dwa dyski SATA 2,5” lub 3,5”, każdy o pojemności do 2TB. Użytkownicy tego małego serwera mogą więc korzystać z aż 4TB przestrzeni dyskowej. – Tak szybko, jak będzie to możliwe, nowy dysk sieciowy firmy QNAP będzie dostępny także w Polsce – zapewnia Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

ts-219p_08

Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Mac Linux oraz Unix. Posiada dodatkowo funkcje, które sprawdzą się także w zastosowaniach biznesowych, np. iSCI target (maksymalnie 8 urządzeń), zwiększenie ts-219p_06-1pojemności RAID oraz migracja pomiędzy poziomami macierzy w trybie online, automatyczna blokada dostępu z określonych adresów IP, zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, raportowanie stanu dysku twardego, wysyłanie alarmowych wiadomości SMS oraz e-mail. Dostępny jest również wbudowany serwer mediów Twonky Media UPnP/DLNA, klient do pobierania plików z sieci BT oraz eMule, harmonogram włączania i wyłączania serwera, karta sieciowa Gigabit LAN oraz możliwość obsługi dwóch kamer IP przez stację monitoringu wideo.

– Instalacja dysków 2,5” sprawia, że urządzenie charakteryzuje się małym poborem mocy i jest bardzo ciche. Z innych ciekawych funkcjonalności wymienić warto wbudowany serwer Twonky media i DLNA, które umożliwiają odtwarzanie strumieniowe plików multimedialnych, np. filmów HD, bezpośrednio na telewizorze. Użytkownicy sprzętu firmy Apple mogą zainstalować DLNA/UPnP na swoim iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch i odtwarzać pliki wideo, muzykę oraz zdjęcia bezpośrednio z serwera – mówi Paweł Premicz.

Przeczytaj także:   SANYO PLC-XF1000 supernowa gwiazda imprez

Co więcej, funkcjonalne pakiety QPKG dają możliwość łatwej instalacji dodatkowego oprogramowania takiego, jak: serwer poczty XDove lub WordPress z obsługą własnego bloga i strony internetowej. TS-219P Turbo NAS posiada również wbudowaną stację monitoringu wideo z obsługą dwóch kamer IP.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]