Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/06/2009

System kina domowego SC-BTX70 firmy Panasonic

Panasonic zaprezentował zestaw kina domowego z przeznaczeniem do małych pomieszczeń, dzięki któremu widz ma wrażenie, że znajduje się w samym centrum wydarzeń oglądanych na ekranie telewizora. Zgrabny zestaw SC-BTX70 wyposażony został w odtwarzacz Blu-ray, system głośników 2.1 oraz najnowocześniejszą technologię Virtual Surround, dzięki której możemy liczyć na znakomitą jakość dźwięku przestrzennego.

SC-BTX70 to 2.1-kanałowy zestaw kinowy, w którym odtwarzacz został zamknięty w smukłej, lśniącej obudowie w formie pionowego panelu. Specyficzny design głównej jednostki systemu i dwa kompaktowe głośniki przednie idealnie dopasują się do płaskiego telewizora plazmowego czy LCD.
p_btx70_h081212
Dzięki unikalnej konstrukcji głośników, zestaw doskonale oddaje dźwięk surround i stanowi optymalne rozwiązanie audio-video dla nowoczesnych pomieszczeń o otwartej przestrzeni i minimalistycznej stylistyce. Pomimo małych rozmiarów, system technologii Virtual Surround pozwala na odtwarzanie dźwięku w formacie 7.1, co powinno ucieszyć miłośników kina akcji.

Jednostka główna SC-BTX70 daje możliwość odtwarzania muzyki czy filmów z dwóch źródeł. Po przesunięciu frontowego panelu odtwarzacza w lewą stronę otrzymujemy dostęp do znajdującego się tam napędu Blu-Ray, natomiast z drugiej strony, do stacji dokującej dla iPod’a. Użytkownicy mogą zatem oprócz wysokiej jakości filmów z płyt BR odtwarzać na zestawie muzykę, filmy czy zdjęcia zapisane na iPodzie.

SC-BTX70 został wyposażony w szereg rozwiązań opracowanych przez firmę Panasonic, które poprawiają jakość odtwarzanego obrazu czy dźwięku, m.in. procesor PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor) oraz, nagradzaną ostatnio przez stowarzyszenie EISA, technologię High Precision 4:4:4 odpowiedzialną za sprowadzenie obrazu do jakości porównywalnej z kinową.
btx70_bd_b_h090420
SC-BTX70 został wyposażony w funkcje sieciowe. Zgodnie z najnowszymi trendami, system pozwala na komunikację z globalną siecią dzięki technologii Viera Cast, która umożliwia dostęp do serwisu YouTube czy internetowej przeglądarki zdjęć na Google Picasa. Połączenie zestawu z Internetem daje również dodatkowe możliwości w przypadku odtwarzania płyt Blu-ray z opcją BD Live. Połączenie zestawu z siecią w przypadku tego typu nośników pozwala na pobieranie dodatkowych treści z Internetu, np. scen nie ujętych w filmie czy komentarzy reżyserskich lub udział w grach interaktywnych.

Przeczytaj także:   Edimax prezentuje mini-kartę USB z serii nLITE - EW-7711UTn

SC-BTX70 to zestaw, który pomoże zintegrować wszystkie domowe multimedia. Wbudowany w odtwarzacz slot na karty SD/SDHC i gniazdo USB pozwolą pokazać na ekranie telewizora autorskie zdjęcia i filmy domowników wykonane aparatem cyfrowym czy kamerą.

SC-BTX70 został skonstruowany z myślą o Eco Ideas. Jednostka UniPhier® LSI przetwarza wszystkie sygnały audio-video na jednym chipie, co pozwoliło na obniżenie zużycia energii i zmniejszyło liczbę użytych komponentów.

System kina domowego SC-BTX70 dostępny będzie w sprzedaży od lipca w sugerowanej cenie 3.549 PLN.


Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   Cooler Master Elite 361 – pojemna obudowa w pionie i poziomie

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Beta ESET Mobile Antivirus dla Symbiana

Techcity na Facebooku