08/06/2009

TotalBackup nastawiony na resellerów

Spółka Vercom, dostawca innowacyjnych rozwiązań do backupu danych on-line, przedstawia TotalBackup – gotowy do sprzedaży produkt w pełni przystosowany do dalszej dystrybucji nawet pod własną marką, nazwą czy logotypem. Co więcej, na przyszłych resellerów czeka wiele promocji, które ułatwią biznesowy start.

Raport Worldwide Web Security 2008-2012 Forecast autorstwa firmy IDC określa, że rynek usług hosted security w ciągu najbliższych lat rozwijać się będzie w tempie 50 proc. rocznie, by w 2011 r. osiągnąć wartość 715 mln USD. Analitycy prognozują, że będzie to najbardziej dynamiczny segment rynku bezpieczeństwa IT.

Jak wynika z analiz IDC, tylko 25 proc. z przebadanych przedsiębiorstw backupuje ważne firmowe dane codziennie. Tymczasem 37 proc. z nich naraża się niebezpieczeństwo utraty cennych informacji wykonując backup raz w tygodniu, 29 proc. raz na miesiąc, a 8 proc. zaledwie raz w roku.

totalbackup-fot-2

W Polsce jest około 15 milionów użytkowników Internetu. Niewiele jednak jest firm oferujących usługi backupu danych w trybie on-line, mimo że świadomość korzyści wynikających ze stosowania tej formy zabezpieczania informacji jest coraz większa.

W mediach dość często słychać o dotkliwych przypadkach utraty danych przez znane osobistości czy firmy. Wszystko to sprawia, że powszechność i znajomość usług związanych z backupem danych systematycznie rośnie. Coraz więcej, zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorstw, poszukuje skutecznych metod służących do zabezpieczania danych komputerowych. TotalBackup to zaawansowane, kompletne i w pełni automatyczne oprogramowanie w zakresie backupu i przywracania danych on-line. Produkt został przystosowany do dystrybucji w układzie partnerskim umożliwiając resellerom dalszą odsprzedaż pod własną marką. Zyskują sprzedający, świadczący usługi o większym stopniu kompleksowości, oraz ich klienci, którzy otrzymują nowy produkt od zaufanego i już sprawdzonego partnera.

– Mając do dyspozycji gotowy produkt, mogliśmy od razu przystąpić do działania. To idealne rozwiązanie dla każdej firmy w Polsce, która bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów organizacyjnych może wzbogacić swoją ofertę o nowoczesny i niezwykle praktyczny produkt – przekonuje Krzysztof Szyszka, Prezes firmy OGICOM, jednej z dystrybutorów marki TotalBackup.

Przeczytaj także:   iPhone 3GS i karty micro SIM w Plusie

totalbackup-fot-1Atutem backupu jest prostota i pełny automatyzm działania według zasady „uruchom i zapomnij”. Dzięki temu usługą można zainteresować właściwie każdego – zarówno firmę, jak i użytkownika indywidualnego. Zaufanie klientów budzi także sposób transmisji danych. Informacje po spakowaniu i zaszyfrowaniu przesyłane są na zdalny serwer poprzez bezpieczny protokół SSL. Dane składowane są w najnowocześniejszym data center w kraju, a zabezpieczenie silnym algorytmem szyfrującym daje gwarancję, że dostęp do nich ma tylko właściciel.

Zainstalowanie aplikacji nie powinno zająć użytkownikowi więcej niż 5 minut. Później program wykonuje zaplanowane działania automatycznie o wyznaczonych godzinach, przysyłając tylko te informacje, które w toku pracy uległy zmianie. Z każdego przeprowadzonego backupu użytkownik otrzymuje drogą mailową raport podsumowujący procedurę.

Program Partnerski TotalBackup daje przyszłym resellerom atrakcyjne warunki współpracy. Reseller zyskuje możliwość dalszej sprzedaży usługi pod własną nazwą, z wykorzystaniem własnego logo oraz wszystkich danych identyfikujących konkretną firmę. – Według prognoz analityków firmy Vercom, partner po roku działania bez problemu powinien uzyskać przynajmniej 10.000 kont backupu on-line. Biorąc pod uwagę wielkość rynku oraz niewielki odsetek firm mających dostęp do tego rozwiązania, nie jest to wyzwanie trudne. Przy takim wyniku średni miesięczny zysk dla resellera to ok. 200 tys. zł netto, a roczny 2,5 mln zł netto – mówi Adam Lewkowicz, Prezes Zarządu Vercom.

Dodatkowo reseller ma dostęp do prostej w obsłudze konsoli, za pośrednictwem której może wygodnie zarządzać procesami backupu wykonywanymi przez użytkowników końcowych. Zastosowane rozwiązanie pozwala partnerowi na generowanie dodatkowej marży za stały monitoring i podejmowane działania.

Oczywistym jest, że rozkręcenie biznesu czy wprowadzenie nowego produktu do oferty, wymaga poświęcenia dodatkowego czasu i energii. Aby pomóc resellerom rozpocząć działalność i ułatwić ten trudniejszy okres, przygotowano atrakcyjną promocję. Przez pierwsze trzy miesiące współpracy reseller poniesie tylko 50 proc. kosztów abonamentowych związanych z opłatami za utrzymanie konta i powierzchni na serwerze. Z tej okazji można skorzystać do końca sierpnia 2009 r. W zależności od wielkości sprzedaży, dystrybutor ma do dyspozycji pakiety kont ze stałymi miesięcznymi opłatami. Ceny poza promocją wynoszą: 4,95 zł netto za pakiet 1000 kont, 6,95 zł netto za 500 sztuk oraz 9,95 zł netto za 100 kont. Koszt powierzchni to złotówka netto za 1 gb.

Przeczytaj także:   Polski urlop ze smartfonem

Kolejna promocja ma na celu zagwarantowanie resellerowi najniższej ceny zakupu. Decydując się na wykup 1200 kont, dystrybutor co kwartał uzyskuje dostęp do 300 kont za cenę 4,95 zł netto, mając jednocześnie możliwość rozłożenia płatności na raty. Dzięki temu partner otrzymuje najlepszą cenę, bez konieczności wykładania od razu całej kwoty.

TotalBackup został także przygotowany do dalszej odsprzedaży w cenach detalicznych. W zależności od liczby sprzedanych kont resellerzy otrzymują prowizję rzędu 15-20%. To doskonała opcja dla mniejszych firm, które nie są zainteresowanie wykupem całych pakietów kont.

www.totalbackup.pl

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]