27/07/2009

Aristo smart W300 i Smart G600 – nowe notebooki gotowe na Windows 7

Firma COMES wprowadziła właśnie do swojej oferty dwa nowe modele ARISTO: Smart G600 i Smart W300. Producent oferuje je z bezpłatną opcją aktualizacji systemu do wersji Windows 7.

Oba notebooki są wyposażone w ekrany Glare o przekątnej 15,6 cala, rozdzielczości HD i idealnym do odtwarzania filmów formacie 16:9. Podstawową cechą różniącą oba modele jest zastosowana w nich karta graficzna. Smart G600 wyposażono w dedykowany układ graficzny NVIDIA®GeForce®G105M z własną pamięcią 512MB oraz możliwością jej automatycznego powiększenia o kolejne 512MB pamięci TurboCache (łącznie do 1024MB). Drugi z nowych modeli posiada zintegrowany układ graficzny. Oba pracują na wydajnych procesorach Intel Core 2 Duo oraz Intel Pentium. Cechują się ponadto komfortowym wykończeniem z charakterystycznymi niskoprofilowymi klawiszami, wyodrębnioną klawiaturą numeryczną oraz elegancką matową obudową. Obsługują wszystkie wersje systemu Windows: XP i Vista. Producent oferuje je również z bezpłatną opcją aktualizacji systemu do wersji Windows 7.

Aristo Smart
ARISTO Smart G600 i Smart W300 wyposażono w matrycę 15.6” o rozdzielczości HD w panoramicznym formacie Aristo16:9, który umożliwia oglądanie filmów HD w pełnym wymiarze (bez zniekształceń lub konieczności obcinania krawędzi. Zastosowany panel Glare cechuje się dużym nasyceniem barw, dużym współczynnikiem kontrastu oraz wyraźnym odwzorowaniem krawędzi, co pozwala na uzyskanie realistycznego obrazu podczas wyświetlania filmów. Ponadto rozdzielczość 1366×768 pikseli pozwala na wygodną pracę z aplikacjami wymagającymi edycji danych w kilku oknach, jak np. z programami do obróbki materiałów filmowych czy rozbudowanymi arkuszami kalkulacyjnymi.
W nowych notebookach zastosowano zupełnie nowy niskoprofilowy typ klawiszy o specjalnej budowie, nadający klawiaturze atrakcyjny wygląd i ułatwiający utrzymanie notebooka w czystości. Nowa konstrukcja pozwoliła konstruktorom umieścić niezależną klawiaturę numeryczną znaną z tradycyjnych klawiatur do komputerów stacjonarnych. Dzięki niej uproszczono wprowadzanie dużej ilości danych do arkuszy kalkulacyjnych i programów księgowych, a także ułatwiono sterowanie w grach komputerowych. Użyte w konstrukcji obudowy materiały i wykończenie notebooka sprawiają, że praca z nim nie powoduje zmęczenia nadgarstków, a zmatowiony materiał obudowy nadaje laptopom elegancki wygląd oraz sprawia, że nie są na nim widoczne zabrudzenia i odciski palców.

aristo

W notebookach ARISTO Smart G600 i W300 zastosowano dwurdzeniowe procesory Intel Core 2 Duo dla uzyskania maksymalnej wydajności lub Intel Pentium w bardziej ekonomicznych konfiguracjach.  ARISTO Smart G600 jest idealnym wyborem, dla osób pracujących na co dzień z wymagającymi aplikacjami multimedialnymi (np. do konwersji filmów) oraz osób, które wykorzystują notebooka do gier. Wysoka wydajność (wyższa o ponad 30% w stosunku do bezpośredniego poprzednika) uzyskana w modelu G600 jest zasługą układu graficznego NVIDIA® GeForce® G105M z pamięcią własną 512MB oraz pamięcią TurboCache do 512MB. Zintegrowana grafika SiS Mirage 3+ zastosowana w modelu smart W300 pozwala na komfortową pracę z aplikacjami biurowymi, programami do edycji zdjęć i grafiki. Obsługuje ona również wymagający system Windows Vista i Windows 7.

aristo

W standardowym wyposażeniu obu notebooków ARSITO znalazła się m.in. dwuwarstwowa nagrywarka DVD Recorder SuperMulti, czytnik kart flash 7-in-1, kamer internetowa 1,3 Mpix oraz wbudowany mikrofon. Ponadto producent wyposażył ten model w trzy porty USB 2.0, gniazdo ExpressCard 54/34 oraz port VGA do zewnętrznego monitora. W notebookach znajduje się też gniazdo SPDiF dla zapewnienia przestrzennego dźwięku, co w połączeniu z panoramicznym ekranem sprawia, że notebook może pełnić rolę mobilnego kina.

aristoARISTO Smart G600 i W300 posiadają kartę sieci bezprzewodowej Wireless LAN 802.11/b/g, dzięki której użytkownik może korzystać z zasobów sieci bez zbędnej plątaniny kabli. Oprócz tego dostępny jest również moduł Bluetooth ułatwiający wymianę danych z innymi urządzeniami (np. drukarkami bezprzewodowymi) lub synchronizację kontaktów i terminarza z telefonem komórkowym lub palmtopem.

Podobnie jak we wszystkich notebookach Aristo, w najnowszych laptopach oferowany jest szeroki wybór konfiguracji. W zależności od potrzeb przyszłego użytkownika, producent umożliwia indywidualny dobór komponentów spośród wielu dostępnych opcji: wielkości pamięci operacyjnej (2-4GB DDR2), pojemności dysków (160-500GB) czy też mocy procesora (do wyboru kilka procesorów z rodziny Intel Pentium i Intel Core 2 Duo).

Cena notebooków w podstawowej konfiguracji wynoszą: smart W300 z procesorem Intel Pentium T2410, dyskiem 160GB i 2GB pamięci RAM – 1789 zł z VAT; dla smart G600 o podobnej konfiguracji, ale z większym dyskiem 250GB – 2049 zł z VAT.

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź, co to jest scrum? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...