Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/07/2009

Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN

Firma Sony wprowadziła na rynek dwa nowe rodzaje odtwarzaczy MP3 z linii WALKMAN: WALMAN E440 oraz WALKMAN B140. Wprowadzone do nowych odtwarzaczy funkcje takie jak Clear Audio i ZAPPIN podnoszą jakość dźwięku oraz ułatwiają wyszukiwanie utworów.

Odtwarzacze wideo MP3 WALKMAN z serii E

Nowy, smukły i elegancki odtwarzacz WALKMAN® z serii E440 to propozycja dla osób, które nie mały dotąd okazji poznać możliwości serii WALKMAN. Dostępne w dwóch odmianach – czarnej i czerwonej – urządzenie ma zaledwie 9,3 mm grubości, dzięki czemu bez kłopotu mieści się w kieszeni albo w torbie. Mimo małych wymiarów odznacza się sporymi możliwościami.

Sony WALKMAN E440

Do szczegółowego wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy duży, kolorowy ekran o przekątnej 2″ i rozdzielczości QVGA. Nowy WALKMAN jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń.

Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów, zapewniając w ten sposób komfort słuchania. Importowanie muzyki, filmów i zdjęć przebiega szybko i bezproblemowo – wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes 8.1 lub Content Transfer 1.2.

Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Nowością jest obsługa popularnego plików wideo przez dostarczany program Content Transfer 1.2.

Dla zapewnienia jeszcze większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Odtwarzacze MP3 WALKMAN z serii B

Nowy, mały WALKMAN B140 idealnie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Łączy efektowną stylistykę z wysoką jakością dźwięku odtwarzaczy WALKMAN.

Przeczytaj także:   GIGABYTE GV-R597D5-2GD-B - bezkompromisowa wydajność dla graczy

Sony WALKMAN B140

Atrakcyjny wygląd urządzenia jest między innymi zasługą czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S.

Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania.

Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. WALKMAN z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub minizestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania/przesyłania nagrań.

Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.

Sony WALKMAN B140

Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich, w którym dodatkową atrakcją są migające w rytm muzyki diody LED.

Nowy WALKMAN jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń. Unikatowa funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie. Stanowi to atrakcyjną alternatywę dla standardowych funkcji wyszukiwania, zwłaszcza, jeśli utwór trudno jest poznać po kilku pierwszych taktach. Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia.

Sony WALKMAN B140

Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

Podstawowe cechy produktów:

obrazek-34


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku