17/07/2009

Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN

Firma Sony wprowadziła na rynek dwa nowe rodzaje odtwarzaczy MP3 z linii WALKMAN: WALMAN E440 oraz WALKMAN B140. Wprowadzone do nowych odtwarzaczy funkcje takie jak Clear Audio i ZAPPIN podnoszą jakość dźwięku oraz ułatwiają wyszukiwanie utworów.

Odtwarzacze wideo MP3 WALKMAN z serii E

Nowy, smukły i elegancki odtwarzacz WALKMAN® z serii E440 to propozycja dla osób, które nie mały dotąd okazji poznać możliwości serii WALKMAN. Dostępne w dwóch odmianach – czarnej i czerwonej – urządzenie ma zaledwie 9,3 mm grubości, dzięki czemu bez kłopotu mieści się w kieszeni albo w torbie. Mimo małych wymiarów odznacza się sporymi możliwościami.

Sony WALKMAN E440

Do szczegółowego wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy duży, kolorowy ekran o przekątnej 2″ i rozdzielczości QVGA. Nowy WALKMAN jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń.

Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów, zapewniając w ten sposób komfort słuchania. Importowanie muzyki, filmów i zdjęć przebiega szybko i bezproblemowo – wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes 8.1 lub Content Transfer 1.2.

Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Nowością jest obsługa popularnego plików wideo przez dostarczany program Content Transfer 1.2.

Dla zapewnienia jeszcze większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Odtwarzacze MP3 WALKMAN z serii B

Nowy, mały WALKMAN B140 idealnie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Łączy efektowną stylistykę z wysoką jakością dźwięku odtwarzaczy WALKMAN.

Sony WALKMAN B140

Atrakcyjny wygląd urządzenia jest między innymi zasługą czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S.

Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania.

Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. WALKMAN z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub minizestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania/przesyłania nagrań.

Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.

Sony WALKMAN B140

Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich, w którym dodatkową atrakcją są migające w rytm muzyki diody LED.

Nowy WALKMAN jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń. Unikatowa funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie. Stanowi to atrakcyjną alternatywę dla standardowych funkcji wyszukiwania, zwłaszcza, jeśli utwór trudno jest poznać po kilku pierwszych taktach. Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia.

Sony WALKMAN B140

Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

Podstawowe cechy produktów:

obrazek-34

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...