23/07/2009

GIGABYTE GV-N285OC-2GI – nowa karta graficzna z układem NVIDIA GeForce GTX 285

GIGABYTE wprowadził do sprzedaży nową konstrukcję opartą na układzie NVIDIA GeForce GTX 285. Model GV-N285OC-2GI to karta graficzna o fabrycznie podniesionych parametrach przeznaczona głównie dla zapalonych graczy i użytkowników najbardziej zaawansowanych aplikacji graficznych.

GV-N285OC-2GI wyposażono w 2GB 512-bitowej pamięci GDDR3 działającej z szybkością 2400 MHz oraz aż 240 procesorów strumieniowych. Układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 285 pracuje z częstotliwością 660 MHz. Ponadto karta wykorzystuje szereg nowoczesnych technologii, które korzystnie wpływają na zwiększenie wydajności graficznej systemu komputerowego.

GIGABYTE GV-N285OC-2GI

Innowacyjne rozwiązania dla graczy i nie tylko

Model GV-N285OC-2GI zgodny jest ze standardami DirectX 10 oraz OpenGL 2.1, dzięki czemu będzie dobrze współpracował z dostępnymi obecnie na rynku grami i zaawansowanymi aplikacjami multimedialnymi. Najwyższy poziom odwzorowania skomplikowanych zjawisk fizycznych w grach przy użyciu karty GV-N285OC-2GI zapewniają zastosowane w niej rozwiązania NVIDII – technologie NVIDIA PhysX™ oraz CUDA. Karta może ponadto pracować w trybie NVIDIA SLI®, który daje możliwość zainstalowania więcej niż jednej karty graficznej na obsługującej tą technologię płycie głównej. Użytkownicy planujący rozbudować w ten sposób swój komputer będą mogli liczyć na znaczny wzrost jego wydajności graficznej.

Technologia Ultra Durable VGA – najwyższej jakości komponenty i większa ilość miedzi

GV-N285OC-2GI wspiera unikalną technologię GIGABYTE Ultra Durable VGA, na którą składają się podwójne warstwy miedzi wewnątrz PCB przyspieszające odprowadzanie nadmiaru ciepła z powierzchni karty, markowe pamięci Samsung/Hynix, kondensatory aluminiowo-polimerowe o podwyższonej trwałości, cewki z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystory MOSFET z niskim RDS (on). Właściwości te pomagają obniżyć temperaturę pracy, zapewniają doskonałą stabilność i znacznie lepsze możliwości overclockingu.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją. Cena karty GIGABYTE GV-N285OC-2GI oscyluje w granicach 1550-1600 PLN brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...